افزایش دوباره قیمت حبوبات در سال ۹۶

نرخ هر کیلوگرم لوبیای چیتی در سال جاری به ۱۳ هزار تومان و لپه به ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است درحالی‌که نرخ این دو محصول در اسفندماه حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان  و در آذرماه سال گذشته به ترتیب ۸ هزار و ۷۰۰ و ۹ هزار و ۵۰۰ تومان بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی تسنیم با ورود به سال 96 قیمت برخی از کالاهای اساسی  از ابتدایی ترین روز های سال به شکلی خزنده در حال افزایش قیمت است.در این میان نرخ حبوبات که در نیمه سال گذشته افزایش قیمت را تجربه کرده بود در سال جاری نیز دوباره شاهد افزایش قیمت است.

بر این اساس قیمت هر کیلوگرم لوبیاچیتی بسته‌بندی‌شده در سال جاری به 13 هزار تومان رسیده است در حالی که این محصول تا اسفند سال گذشته حدود 11 هزار و 500 تومان قیمت داشت.

بنابراین گزارش قیمت هر کیلوگرم لپه ایرانی نیز در سال جاری بیش از هزار تومان در هرکیلوگرم افزایش‌یافته است به‌طوری‌که هر کیلوگرم لپه ایرانی در ابتدایی ترین روز های  سال جاری در حالی 12 هزار و 800 تومان به فروش می‌رسد که قیمت این محصول تا اسفندماه سال گذشته 11 هزار و 500 تومان در سطح خرده فروشی فروش به فروش می‌رسید.

لپه وارداتی نیز در سال جاری به 9 هزار تومان رسیده است درحالی‌که این محصول در اسفندماه 7 هزار و 300 تومان تا 8 هزار تومان به فروش می‌رسید.

قیمت هر کیلو گرم نخود بسته بندی نیز در سال جاری 12 هزار تومان به فروش می‌رسد درحالی‌که قیمت این محصول در سال گذشته 10 هزارو 500 تومان تا 11 هزار تومان بود.

بنابراین گزارش هرکیلوگرم عدس وارداتی در حال حاضر در بازار 7 هزار و 500 تومان و عدس داخلی 11 هزار تومان است.

گفتنی است حبوبات در اوایل فصل زمستان سال گذشته نیز شاهد افزایش قیمتی به این شکل در سطح خرده فروشی فروش بودند.

اینرا هم بخوانید

۴۰۰ هزار نفر متأثر از سیل در استان سیستان و بلوچستان

معین الدین سعیدی نماینده مجلس حکومت از چابهار، در گفت‌وگو با «انتخاب»:بعد از گذشت چند …