انتقاد کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن بندرعباس از حداقل دستمزد دریافتی

ایلنا:کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن بندرعباس در انتقاد به دستمزد حداقلی و نداشتن امنیت شغلی خود گفتند: حدود ۵۷۰ کارگر خطوط ابنیه فنی راه‌اهن بندرعباس با سوابق کاری بالا در سخت‌ترین شرایط و آلایندگی مشغول کار هستیم اما حداقل حقوق دریافتی، کفاف مخارج زندگی خانوادگی ما را نمی‌دهد.

یکی از کارگران خطوط ابنیه فنی راه آهن بندرعباس در خصوص مشکلات خود و همکارانش گفت: جدا از حداقل مزد در یافتی، همچنان با حقوق ناچیزی که هیچ مزایایی هم شامل حال ما نمی‌شود؛ آن‌هم با پرداختی که گاه با تاخیر مواجه است، کار در خطوط ریلی را ادامه می‌دهیم.

این کارگر گفت: کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌‌آهن بندرعباس ماهانه با اضافه‌کاری، مبلغی در حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند که این رقم باتوجه به افزایش روزانه قیمت بسیاری از اقلام مصرفی و غذایی بسیار ناچیز است.

او با بیان اینکه آنها تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری تراورس مشغول کار هستند، درباره سایر مطالبات صنفی خود گفتند: از دیگر مطالبات صنفی کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس بندرعباس مشکل بیمه تکمیلی است.

آنها در تشریح مشکلات بیمه تکمیلی خود گفتند: با وجود آنکه کارفرما همه کارگران را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داده است و هر ماه مبالغی از حقوق کارگران بابت بیمه تکمیلی کسر می‌شود اما کارگران از خدمات بیمه تکمیلی به دلیل آنچه واریز نشدن حق بیمه تکمیلی به حساب شرکت بیمه‌گر عنوان می‌شود، بهره‌مند نیستند.

اینرا هم بخوانید

بودجه۱۰ برابری وزارت اطلاعات در دروه رئیسی برای”امنیت و مقابله با اسرائیل”!

اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی گفته است” «با یک بودجه ۱۰ برابری زیرساختی و …