انجمن جهانی قلم صدور حکم‌ یک‌ سال حبس دیگر برای نرگس محمدی را محکوم کرد

انجمن جهانی قلم روز جمعه اول تیر با انتشار بیانیه‌ای صدور حکم یک سال حبس دیگر برای نرگس محمدی، فعال حقوق بشر زندانی، و برنده جایزه صلح نوبل، را محکوم کرد.

در بیانیه انجمن جهانی قلم آمده است که این انجمن از صدور یک حکم «تلافی‌جویانه» دیگر علیه نرگس محمدی خشمگین‌ است.

به گفته این انجمن، حکم‌ صادره از سوی دادگاه انقلاب اسلامی تهران مدت زندان خانم محمدی را به ۱۳ سال و سه ماه، همراه با ۱۵۴ ضربه شلاق، تبعید، و چهار ماه خدمات اجتماعی، از جمله نظافت خیابان، افزایش داده است.

رومانا کاچیولی، مدیر اجرایی انجمن جهانی قلم، درباره این حکم گفت: «نرگس محمدی بار دیگر در پی یک محاکمه ساختگی به انتقام انتقاد از رژیم و دفاع بی‌امان از حقوق بشر محکوم شد. دفاع از حقوق بشر جرم نیست، اما نقض این حقوق جرم است.»

او در ادامه افزود: «آزار و اذیت مداوم نرگس محمدی، شکنندگی رژیم ایران را برجسته می‌کند، حکومتی که به‌رغم سرکوبگری خود، نمی‌تواند انتقاد را تحمل کند.»

مدیر اجرایی انجمن جهانی قلم همچنین خواستار پایان دادن به حبس «ناعادلانه» نرگس محمدی شده است.

انجمن جهانی قلم در بخش دیگری از بیانیه خود با اشاره به تلاش‌های بی‌وقفه جمهوری اسلامی برای ساکت کردن نرگس محمدی، می‌گوید که او همچنان در دفاع از حقوق بشر در زمینه‌های مختلفی فعال است و خواستار خاتمه جنگ و آتش‌بس فوری در غزه، و یا پایان تبعیض‌های سیستماتیک علیه شهروندان بهایی در ایران است.

به گفته این انجمن، آزار و شکنجه بی‌امان نرگس محمدی توسط جمهوری اسلامی در سه سال گذشته، «عمق بحران آزادی بیان در کشور و سلاح ظالمانه سیستم قضایی برای ساکت کردن و مجازات منتقدان را آشکار می‌کند.»انجمن جهانی قلم نیز خواستار لغو تمامی احکام «انتقام‌جویانه» جمهوری اسلامی علیه این فعال حقوق بشر و آزادی فوری و بدون قید و شرط او شده است. از رادیو آمریکا

اینرا هم بخوانید

روزنامه حکومتی هم‌میهن: درباره سقوط بالگرد رئیسی و ابهاماتی که ادامه دارد !

روزنامه حکومتی هم میهن تیتر زه:درباره سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت و ابهاماتی که ادامه دارد.سقوط …