ایلنا،شروط کارگران هفت‌تپه برای پایان اعتراضات

ایلنا مدعی شد کارگران هفت تپه که از حدود شصت و نه روز پیش در اعتراض به تعویق دو تا سه ماه حقوق و سایر مشکلات خود دست از کار کشیده‌اند، پایان اعتراض خود را به انتقال مجدد مدیریت خصوصی مجتمع به دولت  منوط کرده‌اند.

ایلنا در ادامه نوشته در عین حال مدیریت مجتمع کشت وصنعت هفت تپه روز گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای در یکی از کانال‌های مرتبط با این مجموعه ضمن درخواست از کارگران برای پایان اعتراضات صنفی و از سرگیری فعالیت کارخانه از صبح روز شنبه (یکم شهریور ماه)، وعده داد با همدلی و همیاری بیشتر همکاران تاخیرات پیش آمده جبران شود.

اسدبیگی در این  اطلاعیه تاکید کرده که عملیات کشت از تاریخ دهم و عملیات اورهال کارخانه شکر از صبح امروز شنبه آغاز خواهد شد. بر همین اساس حضور و غیاب کارگران از صبح امروز (شنبه یکم شهریور) بر اساس اطلاعات ثبت شده سیستم پانچ کارت ارزیابی واقدام می‌شود.

گفتنی است کارگران هفت تپه در آغاز اعتراضات صنفی خود دو تا سه ماه حقوق طلبکار بودند اما با طولانی شدن اعتراضات، حقوق تیر و مرداد ماه نیز به این فهرست اضافه شد. کارگران می‌گویند که با احتساب دوماه حقوقی که کارفرما روز ۲۷ مرداد ماه پرداخت کرده است، همچنان دو ماه حقوق طلبکارند.

آنها اظهار داشتند: صبح امروز حدود هزارو ۴۰۰ نفر از کارگران بخش کشاورزی، حراست و شماری از کارگران واحد پشتیبانی و سوخت‌رسان بر سر کار خود حاضرند و حدود ۲۰۰ کارگری که همچنان مقابل ساختمان فرمانداری جمع می‌شده‌اند، خواستار پیگیری یکی از نمایندگان مجلس بر سر دولتی کردن بخش خصوصی هفت تپه هستند.

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی روز سه شنبه ۷ زندانی را در بیرجند اعدام کرد

«حال‌وش» گزارش داده در پی انتقال ۱۰ زندانی به بند قرنطینه اجرای حکم در زندان …