این کوه موش خواهد زائید

حمید تقوایی: در ٢٤ ساعت گذشته “حمله قریب الوقوع” جمهوری اسلامی به اسرائیل به صدر اخبار رفته است. رسانه ها از احتمال حمله “صدها پهپاد و موشک” به مراکز نظامی اسرائیل سخن میگویند، بایدن هشدار میدهد که حمله نکنید، و نتانیاهو بهمراه وزیر دفاع و وزیر خارجه اش اعلام میکنند که هر حمله ای از ایران در خود ایران پاسخ خواهد گرفت. فضا شدیدا پرتنش و جنگی است و … همه هدف جمهوری اسلامی نیز همین است.
حمله ده روز قبل دولت اسرائیل به کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق برای حکومت یک نعمت آسمانی بود. در نتیجه این اتفاق فضای تعرضی جامعه که در تعطیلات نوروزی تمام بساط ماه رمضان و مقدسات و خط و نشان کشیدنهای حکومت را سکه یک پول کرده بود، و فضای تعرض تازه ای که پس از گزارش کمیته حقیقت یاب و محکومیت جمهوری اسلامی بخاطر جنایت علیه بشریت در جهان شکل گرفته بود، کنار رفت و جای خود را به “بحران” رویاروئی نظامی ایران و اسرائیل داد.

جمهوری اسلامی، درمانده و سردرگم در برابر جامعه بپاخاسته در خود ایران، به استقبال این “بحران” رفت و در آن دمید. رجز خوانی خامنه ای که “اسرائیل ادب خواهد شد” و موعظه امام جمعه های هفته قبل در مزایای صبر انقلابی، و خط و نشانهای این جمعه شان علیه بدحجابی، همه اجزای سیاست حکومت مفلوکی هستند که تلاش دارد با جنگ تبلیغاتی علیه اسرائیل جنگ واقعی که در خیابانهای ایران جاری است را تحت الشعاع قرار بدهد و به عقب براند. اما این ترفند هم حکومت را با بن بست تازه ای روبرو کرده است. اگر بزند از پاسخ اسرائیل جان سالم بدر نخواهد برد و اگر نزند پیشاپیش به شکست خود اعتراف کرده است. احتمالا انتقام سختشان را با موشک پراکنی به منطقه پرتی خارج از اسرائیل، آنطور که بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی عمل کردند، سر هم بندی خواهند کرد. این کوه یکبار دیگر موش خواهد زایید.

حمید تقوایی


٢٥ فروردین ١٤٠٣، ١٢ آوریل ٢٠٢٤

اینرا هم بخوانید

تجمع بخش های مختلف بازنشستگان در کرمانشاه و چند خبر دیگر

اعتراضات هر روزه بخشهای مختلف بازنشستگان در شهرهای مختلف ادامه دارد. امروز هشتم خردادماه در …