بانک جهانی ۲۸۰ میلیون دلار دارایی مسدود شده افغانستان

بانک جهانی ۲۸۰ میلیون دلار دارایی مسدود شده افغانستان را آزاد کرد

تقریبا ۲۳ میلیون نفر از شهروندان افغانستان با قحطی و گرسنگی روبرو هستند. بانک جهانی۲۸۰ میلیون دلار از دارایی مسدود شده افغانستان رادر اختیار نهادهای امدادی سازمان ملل قرار داد تا برای تغذیه و بهداشت مردم هزینه شوند.

انک جهانی روز جمعه ۱۹ آذر (۱۰ دسامبر) اعلام کرد که کشورهای کمک‌کننده به “صندوق بازسازی برای افغانستان” (ARTF) با انتقال ۲۸۰ میلیون دلار تا پایان ماه دسامبر سال جاری موافقت کرده‌اند.

به گفته بانک جهانی ۱۰۰ میلیون دلار از مبلغ آزاد شده برای خدمات پزشکی و درمانی در اختیار یونیسف، صندوق کودکان سازمان ملل قرار گیرد. ۱۸۰ میلیون دلار دیگر نیز در اختیار برنامه جهانی غذا (WFP) قرار خواهد گرفت.

بانک جهانی تاکید کرده که این پول‌ها به منظور “امنیت غذایی و برنامه‌های بهداشتی” مردم افغانستان در شرایط بحرانی این کشور صرف خواهند شد.

یونیسف با دریافت ا۱۰۰ میلیون دلار، می‌تواند به ۱۲ و نیم میلیون نفر خدمات درمانی برساند و یک میلیون نفر را واکسینه کند. برنامه جهانی غذا نیز با ۱۸۰ میلیون دلار می‌تواند نیازهای خوراکی دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را تامین کند و ۸۴۰ هزار مادر و فرزند را نیز تحت مراقبت‌های تغدیه‌ قرار دهد.دویچه وله

اینرا هم بخوانید

آکسفام: جمعیت یک درصدی ثروتمندترین افراد جهان طی یک دهه ۴۲ تریلیون دلار اندوخته‌اند

سازمان امدادرسانی آکسفام در آستانه اجلاس گروه ۲۰ در برزیل که یکی از موضوعات اصلی …