با این تحریم‌های آمریکا، سپاه پاسداران در لیست سیاه قرار می‌گیرد

در متن «قانون مقابله با کشورهای متخاصم از طریق تحریم» نوشته شده است: «سپاه پاسداران انقلاب، نه فقط نیروی قدس سپاه، مسول اجرای برنامه بین المللی فعالیت های بی ثبات ساز ایران، حمایت از تروریسم بین الملل و موشک های بالیستیک است».

این تحول ضربه ویرانگری به تهران و توفیقی بزرگ برای اپوزیسیون ایران است.

دعوت به تغییر رژیم در ایران و حمایت از «شورای ملی مقاومت ایران» وزن کم سابقه ای در واشنگتن پیدا کرده است؛ امری که ملاهای ایران را به شدت ترسانده است.

مصوبه جدید کنگره می تواند به مثابه قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سیاه تلقی شود. در متن مصوبه قید شده است:

«تمام دارایی ها و املاک افراد و موسسات مرتبط با سپاه در آمریکا توقیف خواهد شد».

«هیچ فرد و موسسه آمریکایی حق ارائه خدمات مالی و تجاری یا دیگر ارتباطات با هر فرد در ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم با سپاه را ندارد».

«هیچ فرد آمریکایی یا موسسه ای حق نقض این تحریم ها را از طریق واسطه ها یا دور زدن این روندها ندارد».

«تمام افراد و موسسات مرتبط با سپاه باید تحریم شوند. با توجه به این واقعیت که سپاه از ارتباطات و مناسباتی رسمی برخوردار است، این مهم عملی فلج کننده برای ایران خواهد بود. یک نمونه آن قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران است که در حال حاضر با بیش از ۲۵۰۰ موسسه اقتصادی همکاری دارد. تمام این شرکت ها تحریم خواهند شد و هر رابطه ای با آن ها غیرقانونی محسوب می شود».

«تمام این تدابیر، سپاه پاسداران را تحت تحریم های ثانویه بانکی قرار می دهد؛ عملا هیچ نهاد مالی اجازه ارائه خدمات مستقیم یا غیرمستقیم بانکی به افراد و موسسات مرتبط با سپاه را نخواهد داشت. هیچ بانک خارجی با هیچ موسسه ایرانی که به هر شکلی به سپاه یا نهادهای وابسته اش مرتبط است همکاری نخواهد کرد».

این اقدامات بنای گام های حیاتی بعدی را برای واشنگتن و جامعه بین المللی می گذارد:

معرفی رسمی سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی و ایستادن در کنار مردم ایران و اپوزیسیون سازمان یافته شان.رادیو آمریکا  مقاله‌ای از حشمت علوی در فوربس

اینرا هم بخوانید

تشکیل پرونده جدید علیه مریم اکبری منفرد برای توقیف اموال وی

وکیل مریم اکبری منفرد، زندانی از تشکیل پرونده جدید علیه موکل خود با درخواست ستاد …