برنامه نفت در برابر کالا بین ایران و روسیه

به گزارش  تسنیم به نقل از اسپوتنیک نیوز، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت، همکاری های بین ایران و روسیه در قالب برنامه «نفت در برابر کالا» ممکن است در سال ۲۰۱۷ آغاز شود.

 

بر اساس این توافق ایران روزانه 100 هزار بشکه نفت به روسیه صادر خواهد کرد. الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه نیز در هفته های اخیر گفته بود که میزان نفت تحویلی ایران به روسیه در قالب توافق «نفت در برابر کالا» ممکن است به 5 میلیون تن در سال برسد.

نواک گفت: «اکنون تغییراتی برای اعمال در قرارداد مربوطه ارائه شده که برخی مسائل را روشن کرده است. فرآیندهای مربوط به هماهنگی های درون دولتی اکنون در حال انجام است و پس از پایان آن، این (برنامه) اجرایی خواهد شد و اجرای موافقتنامه های خاص آغاز خواهد شد.»

وی در پاسخ به این سوال که برنامه نفت در برابر کالا در چه مرحله ای قرار دارد افزود: «من معتقدم امسال ما همه فرصت ها برای شروع همکاری ها را داریم.»

در اوایل ماه مارس، آندری لوگانسکی، نماینده تجاری روسیه در ایران گفته بود که رقم کل کالاهایی که روسیه ممکن است در قالب برنامه نفت در برابر کالا به ایران ارسال کند، احتمالا سالانه به 45 میلیارد دلار خواهد رسید.

اینرا هم بخوانید

خودروهای مردمی کمک‌رسان به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان بدون بنزین مانده‌اند!

وب سایت حکومتی رکنا نوشته:خودروهای کمک‌رسان به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان بدون بنزین مانده‌اند! رکنا: …