برگزاری دادگاه هشت معلم در شیراز به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی فرهنگیان

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران از برگزاری دادگاه هشت نفر از معلمان معترض در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز خبر داد و ضمن محکوم کردن این محاکمه، تاکید کرد که دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی فشارها بر معلمان را به روش‌های مختلف تشدید کرده‌اند.

رامین صفرنیا، وکیل دادگستری، روز یکشنبه در شبکه اجتماعی توییتر اسامی هشت معلم معترض را که در دادگاه انقلاب شیراز محاکمه شده‌اند اعلام کرد و افزود: «جلسه رسیدگی به پرونده موکلین‌ام، معلمان ایرج رهنما، مژگان باقری، زهرا اسفندیاری، غلامرضا غلامی، محمدعلی زحمتکش، اصغر امیرزادگان، افشین رزمجو و عبدالرزاق امیری، روز شنبه در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به اتهام اجتماع و تبانی برگزار شد.

این وکیل دادگستری عنوان کرد که او و یکی دیگر از وکلا و همچنین معلمان معترض در جلسه دادگاه دفاعیات خود را ارائه کرده‌اند.

همه این هشت معلم از جمله معلمان معترضی هستند که اردیبهشت پارسال پس از برگزاری چند تجمع اعتراضی گسترده در مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش استان فارس، توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شدند.

در این میان، اصغر امیرزادگان که پیش از این به خاطر فعالیت‌های صنفی خود دست‌کم دو بار بازداشت شده بود چهارشنبه هفدهم خرداد ماه به دادگستری شهر فیروزآباد احضار و برای تحمل حکم زندانی که پیشتر به شکل تعلیقی صادر شده بود، به زندان منتقل شد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه روز یک‌شنبه بیست و یکم خرداد ماه خود با محکوم کردن برخوردهای امنیتی و قضائی با معلمان، افزود: «جای تاسف است که هر گاه کمبود‌های نظام آموزشی کشور به مدنی‌ترین شکل به مسئولان گوشزد شده، با دخالت نهادهای امنیتی، معلمان دلسوز به انحای مختلف مورد آزار قرار گرفته‌اند.»

این شورا تاکید کرد «معلمان شریفی که روز شنبه دادگاه آنان برگزار شد، از آن دسته معلمان هستند که دلسوزانه، کمبود‌های کثیرِ نظام آموزشی را گوشزد» کرده‌اند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان همچنین جهموری اسلامی را متهم کرد که با «داغ و درفش» پاسخ همه کسانی را می‌دهد که «حقایق را به زبان می‌آورند» و افزود: «بیش از بیست سال است که فعالان صنفی فرهنگیان، در این‌خصوص هشدار داده‌اند، اما به‌جای قدردانی از آنان، توبیخ، تبعید، اخراج» شده و برایشان حکم «زندان» صادر شده است.

اینرا هم بخوانید

بعد از مرگ رئیسی،۸ تیرانتخابات حکومت و جلسه مجلس خبرگان

رسانه های حکومتی ازبرگزرای جلسه سران قوا خبر داده و اعلام کردند هشتم تیرماه روز …