بلومبرگ: ایرانیان یک اصلاح طلب جعلی را در یک انتخابات جعلی دوباره انتخاب کردند

ک تحلیلگر در بلومبرگ نوشته است: رقیب روحانی از او بدتر بود ولی غربی ها درباره آن چه رییس جمهور در ایران می تواند انجام بدهد غلو می کنند.

ایلای لیک در بلومبرگ نوشته: چند روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری ایران، ویدیویی از یک سخنرانی حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی در اوایل انقلاب در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شد. در آن سخنرانی روحانی که در اوائل چهل سالگی اش است می گوید برای این که مخالفان جمهوری اسلامی حساب کار دست شان بیاید باید آن ها را در انظار عمومی در مراسم نماز جمعه اعدام کرد. از آن زمان تا کنون بسیاری از رهبران ایران از انقلابی گری فاصله گرفته و رو به اصلاحات آورده اند. آن چه که در این ویدیو جلب توجه می کند تفاوت لحن روحانی از آن زمان تا شب انتخابات است.

متاسفانه حسن روحانی نسخه ایرانی میخاییل گورباچف در روسیه نیست. با توجه به سابقه عمل او به وعده های انتخاباتی اش هیچ دلیلی وجود ندارد که پذیرفت او به وعده های این دوره هم عمل کند.

پذیرش این که در ایران رقابت سیاسی واقعی وجود دارد باعث می شود سیاست های مبهمی برای تقویت اصلاح طلبان و میانه روها در پیش گرفته شود در حالی که ما در غرب مشغول شمارش بازداشت شهروندان دو تابعیتی یا اقدامات تحریک آمیز سپاه علیه کشتی های آمریکایی می شویم.

تبریک گفتن غربی ها برای یک انتخابات جعلی تنها به نظامی که در آن انتخابات واقعی امکان پذیر نیست مشروعیت می بخشد.رادیو آمریکا

اینرا هم بخوانید

پلیس تهران:سه مامور در راستای اجرای طرح “ارتقای امنیت اجتماعی” کشته شدند

به گزارش پلیس تهران، شب گذشته ۳۰ اردیبهشت‌ماه (۱۹ مه) سه پلیس در راستای اجرای …