به حمایت از عباس دریس برخیزید و خواهان لغو حکم اعدام وی شوید!

اطلاعیه شماره ۳ کمپین نجات عباس دریس

اکنون بیش از دو سال است که عباس دریس پس از دستگیری در اعتراضات آبان در ماهشهر در زندان بسر می برد و جمهوری اسلامی قصد دارد وی را اعدام کند. یکی از راههای اعمال فشار بر جمهوری اسلامی برای متوقف کردن اعدام عباس دریس این است که با صدای بلند علیه حکم اعدام وی مخالفت خود را اعلام داریم و از او حمایت و پشتیبانی بعمل آوریم. سال گذشته در واکنش به حکم سه تن از معترضین آبان، محمد رجبی، امیرحسین مرادی و سعید تمجیدی صدای ما چنان بلند بود که جمهوری اسلامی مجبور شد احکام اعدام این سه نفر را لغو کند.

در مورد عباس دریس نیز باید همین کار را کرد. یکی از روش هایی که ما می توانیم مخالفت خود را با اعدام عباس دریس بطور وسیع نشان دهیم این است که عکسی از وی در دست بگیریم و با تهیه یک فیلم کوتاه و انتشار آن خواهان توقف اعدام عباس دریس شویم و حمایت خود را از وی نشان دهیم. با انتشار این فیلم های کوتاه و یا تصاویر عکسهای بدست گرفته عباس دریس در شبکه های اجتماعی صدای مخالفت ما با اعدام و اعدام مردم معترض پژواک وسیعی خواهد یافت. پس درخواست ما از همه شما مردم، شخصیتهای فرهنگی، سیاسی، ورزشی و هنری این است که دست بکار شوید و با انتشار ویدئو و عکس در شبکه های اجتماعی کمک کنید تا جلوی اعدام یک انسان معترض و حق طلب گرفته شود.

ما در همان حال از خانواده عباس دریس، نزدیکان، بستگان و دوستان وی می خواهیم که اطلاعات بیشتری از زندگی عباس دریس و پرونده وی در اختیار ما بگذارند. شما می توانید با شماره تلفن هایی که در زیر خواهد آمد از طریق واتس آپ و تلگرام با ما تماس بگیرید و این اطلاعات را با ما در میان بگذارید. یک پیش شرط موفقیت کارزار ما برای نجات جان عباس دریس این است که آخرین اطلاعات درباره وضع وی را داشته باشیم تا بتوانیم در سطح بین المللی نیز اطلاع رسانی کنیم. در همان حال از شما میخواهیم عکسهای بیشتری از عباس دریس را برای ما ارسال دارید. ما واقفیم که جمهوری اسلامی با زورگویی و تهدید خانواده های محکومین به اعدام و یا با وعده های دروغین تلاش می کند این خانواده را وادار به سکوت کند تا اخبار محکومین به اعدام رسانه ای نشود. همین ترس و نگرانی جمهوری اسلامی از رسانه ای شدن اخبار محکومین به اعدام گواه این است که با رسانه ای شدن اخبار محکومین به اعدام شانس نجات آنها از چوبه دار بیشتر می شود. این را تجربه هم نشان می دهد. لذا خواهشمندیم که در این رابطه نهایت همکاری را با ما داشته باشید.

کمیته بین المللی علیه اعدام

۲۷ آذر ۱۴۰۰- ۱۸ دسامبر ۲۰۲۱

تماس:

مینا احدی: 00491775692413

هرمز رها: 0046737896505

حسن صالحی: 0046703171102

اینرا هم بخوانید

کشتن انسان به هر دلیل و با هر اعتقادی قابل بخشش نیست- مریم فرهادی

من نمیدانم این چه کشوری است که اگر مخالف نظامش باشی کشته میشوی اگر موافق …