بیانیه عمومی در اعتراض به تشدید اعمال زورگویانه تحمیل حجاب اجباری- حجاب بی حجاب

سال‌ها تلاش برای سرکوب زنان بی‌نتیجه مانده است. نتیجه اقدامات محدودگرایانه و سرکوبگرانه سیستم حاکم طی ۴۳ سال گذشته آن شده که حالا و زمانی که حکومت تصمیم به مقابله شدیدتر با مسئله «حجاب» در مراکز دولتی گرفته که روزگاری خود را در آن یکه‌تاز اجبار و تحمیل می‌دیدند، به مکانهای لگدمال شدن حجاب اجباری تبدیل شده است.


در کنار تلاش‌های هر روزه و با استفاده از تمام قوا برای سرکوب اعتراضات نسبت به گرانی، فقر و پائین بودن سطح دستمزدهای کارگران، کادر درمان، بازنشستگان و معلمان و بیکاری گسترده در کل کشور، حکومت از آنجا که خود را در جبهه مبارزه با مبارزات عمومی مستاصل‌تر از همیشه می‌بیند، تصمیم دارد اینبار چنگ به صورت زنان و جوانان بزند.
این چنگ انداختن که از آن به عنوان طرح «صیانت حجاب و عفاف» یاد می‌شود تا همین امروز مورد اعتراض گسترده جوانان و به خصوص زنان واقع شده است. صدور فرامین و بخشنامه ها از طرف دولت و مجلس و خط و نشان کشیدن از جانب امامان جمعه و مساجد مبنی بر اجباری نمودن حجاب در تمام سطوح دولتی و خصوصی برای زنان کارمند در همه ادارات و حتی اعمال محدودیت‌ها بر نوع پوشش مردان، به بحث عمده این روزهای جوانان بدل شده است.


امضاء کنندگان این بیانیه ضمن محکوم کردن سرکوب آزادی‌های اجتماعی از جمله طرح موسوم به “صیانت از حجاب و عفاف”، خود را در مبارزه زنان علیه حجاب اجباری و احقاق حقوق برابر شریک و همراه می‌دانند.
نباید اجازه داد سیستم حاکم ضعف و ناکارآمدی خود را در برآورده نمودن خواستهای مردم در عرصه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را با قدر قدرتی و زورگویی بر زنان پنهان کند.


امضاء:
1-انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه
2-تشکل مستقل دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان
3-سندیکای نقاشان البرز
4-ندای زنان ایران
5-گروهی از فارغ‌التحصیلان بیکار دانشگاه رازی کرمانشاه
6-گروهی از مهندسان و کاسبان فروش نرم‌افزار پاساژ میرداماد کرمانشاه
7-گروهی از کارگران جوشکار شهرک دولت آباد کرمانشاه
8-گروهی از رانندگان تاکسی شهرک ظفر کرمانشاه
10-گروهی از ورزشکاران رزمی کار کرمانشاه
11-گروهی از کارگران نقاش ساختمانی سقز
12-گروهی از کارگران لوله کش ساختمانی سقز
13-گروهی از کارگران برق کار ساختمانی سقز
14-گروهی از زنان خانه دار سقز
15-گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی سقز
1401/04/20
انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه

اینرا هم بخوانید

متحد و یکپارچه علیه سیرک انتخاباتی حکومت!

متحد و یکپارچه علیه سیرک انتخاباتی حکومت!حمیدتقوائی بیش از ٣٠ تشکل و جمع و فعالین …