تأسیس “انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی” در ایران

ایسنا:انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی با پیشنهاد و تامین سرمایه اولیه از سوی کارگردان فیلم «لانتوری» و نیز با حضور جمعی از جراحان پلاستیک و قربانیان اسیدپاشی و فعالان اجتماعی در حال ثبت و راه‌اندازی است.

دکتر سید کمال فروتن ـ فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو هیات موسس این انجمن که خود از بانیان تاسیس انجمن جراحان پلاستیک ایران است ـ ضمن تائید این خبر به ایسنا گفت: لزوم حمایت از قربانیان اسیدپاشی همیشه احساس می‌شد تا اینکه به پیشنهاد سازندگان فیلم «لانتوری» تصمیم به ثبت و راه‌اندازی انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی گرفتیم. نیمی از مراحل ثبت این انجمن طی شده و هم‌اکنون در حال پیگیری برای ثبت نهایی آن هستیم.

به گفته وی، با شکل‌گیری این انجمن که قادر است قربانیان، جراحان برجسته سوختگی و پلاستیک و خیّران را گرد هم آورد، افرادی که در این زمینه دچار مشکل می‌شوند، می‌توانند دوباره به زندگی امیدوار شوند؛ چون سوختگی با اسید تا پایان عمر فرد را درگیر ضایعه می‌کند و بهبودی در کار نیست بنابراین حمایت از قربانیان مهمترین کمکی است که جامعه می‌تواند به این افراد بکند.

رئیس سابق انجمن جراحان پلاستیک که خود پرشک معالج تعدادی از قربانیان اسیدپاشی بوده درباره‌ نحوه فعالیت این انجمن ادامه داد: فعالیت این انجمن بدون حمایت‌های مردمی، خیران و علاقه‌مندان کمک به این افراد امکان‌پذیر نیست. سرمایه اولیه این انجمن نیز توسط آقای رضا درمیشیان، کارگردان فیلم «لانتوری» تامین شده و درآمد حاصل از سه روز فروش فیلم «لانتوری» و همچنین نمایشگاه عکس «لانتوری» به نفع قربانیان اسیدپاشی به شماره حساب ۵۷۹۴۳۵۷۷/۴۳ بانک ملت /شعبه ولیعصر نبش بهشتی که حساب موقت انجمن قربانیان اسیدپاشی محسوب می شود، واریز شده است.

او در پایان گفت : درهای این انجمن به روی تمامی خیرین، پزشکان، قربانیان اسیدپاشی و… باز است و همه خیران می‌توانند جهت حمایت از قربانیان اسیدپاشی و عضویت در این انجمن با شماره و ایمیل تماس  Victimsofacid@Gmail.com و ۰۹۳۰۴۶۹۰۸۳۳ تماس حاصل کنند.

به گزارش ایسنا، پیش از این رضا درمیشیان نویسنده، کارگردان و تهیه کننده «لانتوری» اعلام کرده بود درآمد حاصل از سه روز نمایش این فیلم در سینماهای سراسر کشور را به قربانیان اسیدپاشی اختصاص داده تا به عنوان اولین قدم برای تاسیس انجمنی مستقل برای حمایت از قربانیان اسیدپاشی هزینه شود. همچنین طراح لوگو این انجمن اردشیر رستمی است.

اینرا هم بخوانید

تجمع مقابل وزارت خارجه سوئد در اعتراض به مماشات این دولت با جمهوری اسلامی و آزادی حمید نوری

یکشنبه ۱۶ ژوئن اعتراض به مماشات دولت سوئد با جمهوری اسلامی در رابطه با آزادی …