تجمعات بازنشستگان تامین اجتماعی در چند شهر و فولاد و ذوب آهن در اصفهان

تجمعات بازنشستگان تامین اجتماعی در چند شهر و فولاد و ذوب آهن در اصفهان.درد ما درد شماست مردم به ما ملحق شوید

امروز بازنشستگان تامین اجتماعی مثل یکشنبه های گذشته برای پیگیری مطالبات خود تجمع کردند. این تجمعات در شهرهای تبریز، اراک ، اهواز، و شوش برگزار شدند.

در اهواز باز نشستگان در مقابل تامین اجتماعی تجمع کردند و با راهپیمایی و سر  سر دادن سرود زیر بار ستم نمیکنیم زندگی، جان فدا میکنیم در ره آزادگی  بار دیگر اعتراض خود را به بساط توحش و بردگی حاکم اعلام داشتند. بازنشستگان اهواز شعار میدادند:”ایران را غارت کردند، ما را بیچاره کردند”، “کشور پر درآمد مسئول بی کفایت، چه بر سر تو آورد؟”، “حقوق نصفه نیمه سکوت کنی همینه”، “حاصل کار دولت غارت جیب ملت”، و “ننگ ما ننگ ما صداوسیمای ما”.

در اراک تجمعی با شکوهتر از هر هفته برگزار شد و حدود دویست نفر در تجمع شرکت داشته و دست به راهپیمایی زدند. بازنشستگان از جمله شعار میدادند: ” اتحاد علیه فقر و فساد”، ” دولت ورشکسته دشمن بازنشسته”، ”  تامین اجتماعی چه نام اشتباهی”، “خواسته ما این زمان معیشت است و درمان”، “رئیسی دروغگو حاصل وعده هات کو”، “شش کلاسه دروغگو حاصل وعده هات کو”، ” ننگ ما ننگ ما وزیر الدنگ ما” . در پایان نیز بیانیه بازنشستگان با تاکید بر خواستهایشان قرائت شد.

در تبریز بازنشستگان معترض در داخل محوطه کانون بازنشستگان و در تهران مقابل تامین اجتماعی تجمع داشتند.

در شوش جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی با مدیریت سازمان تامین اجتماعی شوش دیدار کرده و از طرف جمع بازنشستگان اعلام کردند که اگر فورا به مطالبات آنها پاسخ داده نشود، تجمعات بزرگتری بر پا خواهند کرد.

در این روز در اصفهان بازنشستگان ذوب آهن اصفهان در مقابل  کانون بازنشستگی در چهار راه نقاشی و فولاد مقابل صندوق بازنشستگی فولاد در خیابان نشان تجمع داشتند. بازنشستگان ذوب آهن  با شعار “هزینه ها  دلاریه، حقوق ما ریالیه” علیه گرانی ها و بی تامینی ها فریاد میزدند.

بازنشستگان فولاد بنر بزرگی در دست داشته و با سر دادن سرود همراه شو عزیز، بر اتحاد و همبستگی مبارزاتی همه مردم تاکید کرده و اعلا م کردند که تا حصول نتیجه به اعتراضات خود ادامه میدهند.

بازنشستگان یک بخش رزمنده جامعه و صدای اعتراض همه مردم هستند. از خواستها و مبارزات آنان وسیعا حمایت کنیم.

حزب کمونیست کارگری ایران

۲ اردیبهشت  ۱۴۰۳، ۲۱ آوریل ۲۰۲۴

اینرا هم بخوانید

تجمع بخش های مختلف بازنشستگان در کرمانشاه و چند خبر دیگر

اعتراضات هر روزه بخشهای مختلف بازنشستگان در شهرهای مختلف ادامه دارد. امروز هشتم خردادماه در …