تجمعات کارگران راه آهن اراک، کمپرسی داران زابل ، کشاورزان ورزنه و سنگ آهن بافق یزد

امروز ۱۲ فروردین کارگران راه آهن اراک برای چهارمین روز در اعتراض به سطح نازل حقوق و کسر حقوقهایشان دست به تجمع زدند. بنا بر گزارشات طی دو ماه گذشته مدیریت راه آهن به بهانه اینکه میخواهیم دریافتی کارگران رو سروسامان بدهیم کلیه آیتم‌های اضافه کاری ثابت، شیفت و جمعه کاری و تعطیل کاری را در فیش حقوقی صفر کرده و با این حقه سطح دریافتی کارگران را کاهش دادند.  صفر کردن مزایای کارگران راه آهن که چند ماهی بود به فیش ها اضافه شده بود و کسورات مزدی باعث شده که دریافتی این کارگران رقمی بین چهارصد هزار تا دو میلیون تومان افت داشته باشد. گفته میشود همین مشکلات در مورد نیروهای عملیاتی کیلومتراژ بگیر راه آهن نیز روی داده است. کارگران راه آهن اراک به کاهش دستمزدهای دریافتی و سطح نازل حقوقهایشان اعتراض دارند.

در این روز همچنین  کمپرسی داران زابل در اعتراض به وضع بد معیشتی و سطح نازل دریافتی خود و نیز کاهش سهمیه سوخت خود که موجب افزایش هزینه های معیشتی شان می شود دست به تجمع زدند. حدود سه مه است که سهمیه سوخت کمپرسی داران از سه هزار لیتر به ۳۰۰ لیتر دوره ای پانزده روز کاهش پیدا کرده است.

همچنین در روز ۱۱ فروردین کشاورزان در ورزنه در استان اصفهان در اعتراض به مافیای آب  و مشکلات کاری و معیشتی و با خواست حقابه با تراکتورهایشان تجمع کرده و دست به اعتراض زدند. کشاورزان اصفهان در رابطه با این موضوع چندین سال است که اعتراضات گسترده ای داشته اند.

آخرین خبر اینکه در روز دهم فروردین جمع بزرگی از کارگران سنگ آهن مرکزی واقع در بافق در اعتراض به خطر از دست دادن کار خود بخاطر بورسی شدن شرکت سنگ آهن و نیز خلف وعده مدیریت برای پاسخگویی به کارگران در زمینه مشکلات شرکت دست به تجمع زدند.

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۲ فروردین ۱۴۰۳، ۳۱ مارس ۲۰۲۴

اینرا هم بخوانید

دادستان کل رژیم: پرونده قضایی برای «بانوان بی‌حجاب» تشکیل نمی‌شود

تسنیم نوشت:حجت‌الاسلام محمدکاظم  موحدی‌آزاد دادستان کل رژیم در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری خراسان …