تجمع اعتراضی کارگران ارکان ثالث پالایشگاه نفت آبادان

امروز شانزدهم آذرماه کارگران ارکان ثالث نفت پالایشگاه نفت آبادان در اعتراض به وضع استخدامی خود و تبعیض ها، و در اعتراض به نپرداختن مطالبات معوقه و عدم پاسخگویی به خواستهایشان دست به تجمع زدند. تبدیل وضعیت استخدامی و حذف شرکتهای پیمانکاری و  در همین راستا رفع تبعیض در پرداخت ها و افزایش سطح حقوقها خواست اصلی و کلیدی این کارگران است. دیگر  مطالبات اعلام شده فوری این کارگران عبارتند از:  اصلاح طرح طبقه بندی مشاغل از ابتدای سال جاری، پرداخت دستمزدهای معوقه و رفع اشکالات لیست بیمه،  صدور نفت کارت و بن کارت و نیز دریافت تسهیلات با شرایط برابر با دیگر ارکان استخدامی.

در این حرکت اعتراضی کارگران با سر دادن شعارهای اعتراضی خود علیه فساد و تبعیض، اقدام رئیس پالایشگاه و مدیران نفت را در تبدیل وضعیت استخدامی صرفا چند نفر از خودی ها و سفارش شده از بالا  را مورد اعتراض قرار داده، و خواستار تبدیل وضعیت تمامی کارگران شدند.

پالایشگاه آبادان یک کانون داغ اعتراض علیه وجود پیمانکاران چپاولگر در مراکز نفتی است. حزب کمونیست کارگری ضمن اعلام حمایت از اعتراضات کارگران ارکان ثالث نفت با خواست مهم حذف شرکت های پیمانی همه کارگران در سراسر نفت را به پشتیبانی از این مطالبه که خواستی سراسری است فرا می خواند.

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۶ آذر ۱۴۰۲،  ۷ دسامبر ۲۰۲۳

اینرا هم بخوانید

گفتگو با حمید تقوایی درباره فضای سیاسی و اعتراضی جامعه در آستانه مضحکه انتخاباتی حکومت