ترامپ پس از افشاگری علیه جارد کوشنر: این افشاگری‌ها، “اخبار ساختگی و دروغ رسانه‌ها” است

در واکنش به ادعای تازه رسانه‌های آمریکایی مبنی بر تماس جارد کوشنر، داماد و مشاورش، می‌گوید: این ادعاها، اخبار جعلی و اتهاماتی دروغ است. در تازه‌ترین افشاگری‌ها علیه ارتباط گروه انتقال دونالد ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی با روسیه، رسانه‌های آمریکایی مدعی شدند جارد کوشنر، مشاور ارشد دونالد ترامپ، دست‌کم سه بار با سفیر روسیه در آمریکا تماس داشته است.

روزنامه‌های نیویورک تایمز و واشنگتن پست مدعی شدند که جارد کوشنر، در فاصله ماه‌های آوریل تا نوامبر سال گذشته در تماس با سرگئی کیسلیاک، سفیر روسیه در آمریکا از وی خواسته است تا یک خط ارتباطی محرمانه برای مذاکره درباره سوریه و دیگر موضوعات سیاسی برقرار نمایند.

افشاگری‌ جدید همزمان با سفر دونالد ترامپ به اروپا و حضور وی در نشست کشورهای عضو گروه ۷ اعلام شد. دونالد ترامپ، پس از بازگشت به واشنگتن، روز یک‌شنبه ۲۸ ماه می، در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: فکر می‌کنم بخش بزرگی از خبرهایی که از کاخ سفید به بیرون درز می‌کنند خبرهای دروغی هستند که توسط رسانه‌ها ساخته شده‌اند.

رییس‌جمهوری آمریکا با استفاده از هشتک “خبرهای جعلی (فیک‌نیوز)*”، این افشاگری‌ها را انتشار مطالب دروغ از سوی رسانه‌ها دانست.

دونالد ترامپ در ادامه این پیام توئیتری، رسانه‌های منتقد خود را به جعل اخبار دروغ متهم کرده و تاکید کرد: در برخی موارد که اخباری بدون ذکر نام منبع منتشر می‌شوند، احتمالا خود این رسانه‌ها نیز وجود خارجی ندارند.

رسانه‌های آمریکایی، پس از انتشار افشاگری جدید تاکید کردند: هفت تن از مسئولان کنونی و پیشین در دولت آمریکا در گفتگو با خبرگزاری رویترز، گزارش‌های مبنی بر برقراری تماس میان جارد کوشنر و سفیر روسیه در آمریکا را مورد تائید قرار دادند. این رسانه‌ها، نام این افراد منتشر نکرده‌اند.

نام جارد کوشنر، بعنوان بخشی از تحقیقات مربوط به احتمال ارتباط میان گروه انتقالی دونالد ترامپ با روسیه در جریان مبارزات انتخاباتی ۲۰۱۶ آمریکا مطرح است.

پلیس “اف بی آی” آمریکا، در حال بررسی ادعاهای مطرح شده درباره پیوندهای میان کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا است.رادیو فرانسه

اینرا هم بخوانید

ترخیص ٨ هزار خودرو‌ی توقیفی به علت کشف حجاب به مناسبت عید غدیر خم

خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اطلاع رسانی فراجا با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به …