تعداد محبوس‌شدگان معدن یورت ۶ تا ۱۳ نفر است

 

بین ۶ تا ۱۳ نفر داخل معدن محبوس هستند

مرتضی سلیمی (رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر) درباره حادثه انفجار در معدن زغال سنگ استان گلستان گفت: ساعت ۱۲:۵ دقیقه ظهر روز گذشته(چهارشنبه) انفجاری در معدن زمستانه یورت در منطقه خوش ییلاق استان گلستان رخ داد که در نتیجه آن ۸۳ تن مصدوم شدند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۵۲ مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده‌اند، اظهار کرد: با توجه به گزارش مدیریت بحران استان بین ۶ تا ۱۳ تن در داخل معدن محبوس شده‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اعزام ۲۵ تیم عملیاتی از پایگاه‌های شعب استان گلستان به منطقه حادثه، عنوان کرد: به علاوه به منظور امدادرسانی، سیستم‌های تنفسی آتش‌نشانی با بالگرد هلال‌احمر به منطقه حادثه منتقل شد.ایلنا

 

 

 ۲۲ نفر از مصدومان ترخیص شدند

حسن صادقلو (استاندار گلستان) در تشریح آخرین وضعیت حادثه معدن زغال سنگ زمستان یورت شمال غربی گفت: مجددا به همه هم استانی‌ها خصوصا اهالی شهرستان‌های آزادشهر، رامیان و مینو دشت که بیشترین جان‌باختگان این حادثه را داشتند تسلیت عرض می‌کنم. در حال حاضر به غیر از یک نفر از مصدومان حادثه دیروز که شرایط ویژه‌ای دارد حال عمومی دیگر معدنچیان مصدوم رضایت بخش است و از مجموع ۶۷ نفر ۲۲ نفر ترخیص شده‌اند.

وی با بیان اینکه به دنبال این حادثه از همان ساعت اول تمامی بخش‌های مرتبط با رسیدگی به این حادثه به صورت ویژه‌ای فعالیت خود را آغاز کردند، گفت: البته در این حادثه توجه ویژه دولت به ویژه شخص رییس جمهور، معاون اول و رییس دفتر رییس‌جمهور بسیار حائز اهمیت بود. چنانکه درحال حاضر وزرای صنعت و کار به نمایندگی از دولت در محل حادثه حضور دارند.

صادقلو در مورد جانباختگان حادثه و آخرین وضعیت در مورد خروج پیکرها از داخل معدن گفت: باتوجه به شرایط ویژه تونل‌های معدن اکیپ‌های مختلفی متشکل از متبحرترین افراد امداد و نجات از نقاط مختلف کشور به ویژه استان‌های سمنان، کرمان، یزد و مازندران در محل حادثه حضور دارند تا در سریع‌ترین زمان ممکن عملیات خارج کردن پیکرها انجام شد.

استاندار گلستان افزود: در همین راستا تا شب گذشته پیکر ۲۱ معدنچی جانباخته از داخل خارج شد و بامداد امروز نیز در ادامه همین عملیات توانستیم پیکر یک معدنچی دیگر را خارج کنیم.

 

 

اینرا هم بخوانید

کانادا سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد

کانادا سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. دومینیک لبلانک وزیر امنیت عمومی …