توجیهات بی شرمانه بطحایی دراستفاده از بخاری نفتی در مدارس

مهر، وزیر آموزش و پرورش گفته است:مجبوریم از وسایل گرمایشی خطرآفرین در مدارس استفاده کنیم. وسایل گرمایشی بسیاری از مدارس کشور به دلیل کافی نبودن اعتبارات، غیر استاندارد است و ما مجبوریم از وسایل گرمایشی خطرآفرین استفاده کنیم.

موضوع نقص بخاری آن مدرسه از حیث اداری ابهاماتی داشت که تیم اعزامی وزارت آموزش و پرورش به سیستان و بلوچستان هنوز گزارش خود را در این خصوص ارائه نداده است.

 وسایل گرمایشی بسیاری از مدارس کشور به دلیل کافی نبودن اعتبارات، غیر استاندارد است و ما مجبوریم از وسایل گرمایشی خطرآفرین استفاده کنیم.

 ما از مجلس شورای اسلامی انتظار داریم در بودجه سال ۹۸، اعتباراتی را به وزارت آموزش و پرورش اختصاص دهد تا بتوانیم نهضتی برای برچیده شدن وسایل گرمایشی خطرناک شکل بدهیم در غیر این صورت نه تنها تا سال آینده بلکه تا ۷ یا ۸ سال آینده هم امکان حذف این وسایل گرمایشی را نداریم.

 ما طی دو هفته گذشته جلسات متعددی برگزار کردیم تا اوراق صکوکی که در اختیار ما قرار گرفته است را نقد کنیم و به تهیه وسایل گرمایشی اختصاص دهیم اما این اعتبارات به میزانی نیست که بتوانیم همه مدارس را تجهیز کنیم.

در مواقعی که این حادثه تکرار می‌شود، افکارعمومی متاثر می‌شود ولی بعد از مدتی این موضوع فراموش می‌شود اما این موضوع همیشه در دستورکار ما قرار دارد ولی با توجه به اعتباری که دولت و آموزش و پرورش دارد، حذف بخاری‌های خطرآفرین از مدارس تا ۷ یا ۸ سال دیگر ممکن نیست.

رسانه‌ها و افراد دارای پایگاه اجتماعی باید کمک کنند تا یک کمپین و بسیج عمومی ایجاد شود تا حسابی را باز کنیم یا موسسه غیردولتی راه‌اندازی شود تا ظرف یکی، دو سال آینده این معضل حل و فصل شود.با افرادی که در حادثه مدرسه زاهدان قصور داشتند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی روز سه شنبه ۷ زندانی را در بیرجند اعدام کرد

«حال‌وش» گزارش داده در پی انتقال ۱۰ زندانی به بند قرنطینه اجرای حکم در زندان …