توجیه وزیر آموزش‌ و پرورش در باره زندانی شدن معلمان و اختلاس در صندوق دخیره فرهنگیان

فخرالدین دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش در باره زندانی شدن معلمان گفته است: برای آزادی معلمان با قوه قضاییه مذاکراتی را انجام دادیم اما آنها می‌گویند دلیل زندانی شدن آنها ارتباطی با مسائل معلمی ندارد.

وی درخصوص اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: مدیرعامل صندوق را تغییر و هیئت مدیره را جایگزین کردیم. تک تک شرکت‌های صندوق بررسی شدند و افرادی که صلاحیت نداشتند تغییر کردند و نگاه تصدی‌گری به صندوق را تغییر داده و به سمت مدیریت سرمایه می‌رویم که سودآوری بیشتری دارد.وی در رابطه با رقم تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان، عنوان کرد: علت اینکه رقمی را اعلام نمی‌کنیم به این دلیل است که هنوز قطعی نشده است و به کمیته تحقیق و تفحص قول داده‌ایم تا رقم را اعلام نکنیم.

در بانک سرمایه وام‌های بی‌ضابطه پرداخت می‌شد که این تخلفات از سال 87 بود و با ورود وزارت اطلاعات در این دولت متوجه تخلفات شدیم و با طی مراحل قانونی مدیرعامل بانک سرمایه را عوض کردیم و بنده تحت فشار بودم که وی تغییر نکند اما بررسی کردیم که در زمان این شخص تخلفاتی در بانک سرمایه صورت گرفته است.
در تراز سود و زیان صندوق ذخیره که منتشر شد حدود 250 میلیارد تومان سود داشتیم که بین سهامداران یعنی فرهنگیان توزیع شد اگر چه معتقدیم این رقم زیاد نیست و پتانسیل سودآوری صندوق بیشتر است به فرهنگیان می‌گوییم که جای نگرانی نیست و برای سرمایه‌های آنها مشکلی ایجاد نشده است.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با معیشت فرهنگیان، عنوان کرد: کارگروهی را برای بررسی این موضوع تعیین کرده و بیش از 10 هزار میلیارد تومان از مطالبات معلمان را پرداخت کردیم. با توجه به حجم زیادی که در سال 95 بابت معوقات پرداخت کردیم باقیمانده به سال 96 افتاد که پرداخت پاداش پایان خدمت تمام فرهنگیان بازنشسته سال 95 را از این هفته آغاز کردیم.برگرفته از تسنیم

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ادامه اجرای رتبه بندی معلمان، عنوان کرد: لایحه نظام حقوق معلمان آماده شده است که پس از بررسی باید به مجلس برود و امتیاز بندی براساس لیاقت‌ها و خلاقیت های معلمان است.

دانش آشتیانی افزود: وقتی بنده به وزارتخانه آموزش و پرورش آمدم 11 هزار و 500 میلیارد تومان مطالبه در وزارتخانه وجود داشت که در سال 95 حدود 7 هزار و 500 میلیارد تومان آن را پرداخت کردیم.

وی با اشاره به اینکه بر اشتغال زنان در آموزش و پرورش تاکید داریم, افزود: وظایف مادری و همسری منافاتی با اشتغال زنان ندارد اما این موضوع نباید مانع رسیدگی به وظایف مادری آنها شود.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با افزایش 300 تا 500 هزار تومانی حقوق فرهنگیان بیان کرد: قرار بود با تدوین نظام معلمی و نظام جامع پرداخت حقوق معلمان این رقم محقق شود.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با مدارس کپری و کانکسی کشور، مطرح کرد: اطلاعاتی که داریم در این رابطه از حوزه‌های مختلف بوده و ممکن است آمارها تفاوت‌هایی هم داشته باشند. بنده گقتم 68 هزار کلاس نیاز به تخریب و نوسازی دارد و در ارتباط با مدارس کپری معتقدیم برای عشایر باید مدل متناسب زندگی آنها باشد.

اینرا هم بخوانید

عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان، خبر از پرونده‌سازی جدید علیه خود داده است.

عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان، خبر از پرونده‌سازی جدید علیه خود داده است.عاطفه از پرونده‌سازی …