جمهوری اسلامی ۱۶ زندانی را به اتهام”موادمخدر” اعدام کرد

سحرگاه امروز دستکم ۱۶ زندانی با اتهام “جرائم مواد مخدر، سرقت مسلحانه و قتل” در دو زندان رجایی شهر و ندامتگاه کرج به چوبه دار آویخته شدند. سازمانهای مدافع حقوق بشر پیش تر از دولت ایران درخواست کرده بودند حداقل اعدام متهمان جرایم مواد مخدر را متوقف کند.
هرانا پیش تر گزارش داده بود روز نوزدهم دی ماه ۹۵، دستکم ۱۲ زندانی محکوم به اعدام با اتهامات مربوط به مواد مخدر جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی ندامتگاه مرکزی کرج منتقل شده بودند.

«محمد سلیمانی» هویت احراز شده یکی از این زندانیان توسط هرانا بود که نزدیکان وی به هرانا گفتند: “محمد را دست خالی گرفتند، تنها به اعترافی که یکی از زندانیان کرده بود اکتفا کردند و حکم اعدام به او دادند. او فقط ۳۰ سال سن دارد و پدر سه کودک است و از یک سال و چهارماه پیش در زندان به سر می برد”.

هویت احراز شده ده تن از زندانیان اعدام شده ندامتگاه مرکزی کرج برای هرانا عبارت است از “محمد سلیمانی، علی عبادی، علی محمد لرستانی، علی رضا مرادی، مجید بدرلو، امید گرشاسبی، علی یوسفی، سیدعلی سروری، ابراهیم جعفری، محسن جلوخانی”

همزمان با ندامتگاه کرچ دست کم ۶ زندانی در زندان رجایی شهر کرج با اتهامات «قتل و سرقت مسلحانه» از اندرزگاه های ۶  و ۳ زندان رجایی شهر کرج به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده بودند.

بنا بر گزارش دریافتی هرانا از جمع زندانیان منتقل شده سحرگاه امروز حکم اعدام دست کم ۵ تن از آنان در زندان رجایی شهر به اجرا درآمد، اهویت احراز شده ۴ تن از زندانیان اعدام شده رجایی شهر کرج بدین قرار است:

۱- سیامک شفیعی / اندرزگاه ۶
۲- ابوذر علیجانی / اندرزگاه ۶
۳-سعید تیموری / اندرزگاه ۶
۴- رضا نقی زاده /سالن ۹ اندرزگاه  ۳

تعدادی از زندانیان منتقل شده از جمله “محمد کوهی” با گرفتن مهلت از اولیای دم به بندهای خود بازگشتند. هرانا

اینرا هم بخوانید

عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان، خبر از پرونده‌سازی جدید علیه خود داده است.

عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان، خبر از پرونده‌سازی جدید علیه خود داده است.عاطفه از پرونده‌سازی …