جهش قیمت۲۴۰ درصدی برنج از شالیزار تا فروشگاه

فرارو- برنج طارم محلی و هاشمی به‌عنوان گران‌ترین نمونه بازار در مازندران توسط سازمان جهاد کشاورزی این استان از دست شالیکار کیلویی ۵۸ هزار و ۶۲۵ تومان خریداری می‌شود، اما همین برنج پس از حذف شلتوک و فرآیند برنج‌کوبی در خود گیلان و مازندران به‌اسم برنج الک‌شده و دانه‌بلند تا کیلویی ۱۰۰ هزار تومان ارزش پیدا می‌کند و همین‌که پایش به تهران رسید، ممکن است تا کیلویی ۲۰۰ هزار تومان هم به‌فروش برسد.

*قیمت برنج طارم فریدونکنار در کیسه‌های سبزرنگ و ۱۰ کیلویی به دو میلیون تومان رسیده است. اینطروی خرید برنج طارم فریدونکنار که احتمالا گران‌ترین کیسه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به‌حساب می‌آید، کیلویی ۲۰۰ هزار تومان آب می‌خورد. کیسه ۱۰ کیلویی برنج طارم معطر برند موحد را یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان یعنی کیلویی ۱۸۰ هزار تومان می‌فروشند.

*قیمت برنج هاشمی برند بوستان عرش به کیلویی ۱۴۶ هزار تومان رسیده است. چون کیسه ۱۰ کیلویی آن را یک میلیون و ۴۶۰ هزار تومان می‌فروشند. برند عماد همین نوع برنج را با اسم برنج هاشمی درجه یک در کیسه ۱۰ کیلویی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌فروشد. برنج هاشمی معطر برند کاویش با قیمت کیلویی ۱۳۰ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت برنج هاشمی برند گلستان که درمقایسه با برند‌هایی که تا اینجا اسم آوردیم، سرشناس‌تر است، تقریبا به کیلویی ۱۵۰ هزار تومان رسیده و قیمت برنج هاشمی برند طبیعت را باید کیلویی ۱۱۱ هزار و ۸۸۰ تومان بدانیم.

اینرا هم بخوانید

بیانیه مشترک فعالین انقلاب «زن زندگی آزادی»، جنبش زنان و تشکل‌های دانشجویی و دانش‌آموزی درباره «انتخابات»

 رای و انتخاب ما انقلاب «زن زندگی آزادی» است که با گام‌ها و فریادهایمان در …