جو امنیتی در ایذه و نگرانی نسبت به وضعیت مادر کیان پیرفلک

در پی کشته‌شدن پویا مولایی‌راد وضعیت شهر ایذه به شدت امنیتی شده است. شماری از رسانه‌های جمهوری اسلامی و اکانت‌های حکومتی به طور گسترده دست به پرونده سازی برای ماه‌منیر مولایی‌راد، مادر کیان پیرفلک زده‌اند.

گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی حاکی از آن هستند که در پی کشته‌شدن پویا مولایی‌راد به دست نیروهای حکومتی اوضاع در شهر ایذه به شدت امنیتی و سرعت اینترنت نیز به شدت کند شده است. پویا مولایی‌راد پسرعموی زینب مولایی‌راد، مادر کیان پیرفلک بود که روز یکشنبه (۲۱ خرداد) در جریان مراسم تولد ده سالگی کیان در ایذه با تیراندازی مأموران جمهوری اسلامی کشته شد.

خبرگزاری‌های حکومتی به نقل از مقامات قضایی گزارش داده‌اند که یک سروان نیروی انتظامی به نام محمد قنبری توسط خودروی پویا مولایی راد زیر گرفته شده و جان باخته است و دلیل تیراندازی به سوی او همین امر بوده است. این خبر از سوی خانواده پویا مولایی‌راد تکذیب شده است.

حساب توییتری “۱۵۰۰ تصویر” شامگاه یکشنبه از بازداشت “تعداد زیادی از مردم ایذه و نزدیکان کیان پیرفلک” خبر داد. گفته شده خانواده کیان پیرفلک از جمله مادر و عموی او “بازداشت نشده و آزاد هستند.” با این حال حساب کاربری ماه‌منیر مولایی راد در اینستاگرام از دیروز تا کنون به روز نشده است. در برخی گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی گفته شده تلفن ماه‌منیر مولایی‌راد از دسترس خارج شده است.

در همین حال شماری از رسانه‌های نزدیک به نهادهای امنیتی و سپاه و همچنین اکانت‌های حکومتی در شبکه‌های اجتماعی به طور گسترده دست به پرونده‌سازی برای ماه‌منیر مولایی‌راد زده‌اند که همین امر نگرانی‌ها نسبت به وضعیت او و خانواده پیرفلک را شدت بخشیده است.

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، و کانال تلگرامی “صابرین نیوز” در یادداشتی مادر کیان پیرفلک را “یکی از آتش‌بیاران و معرکه‌سازان اصلی” خوانده و او را متهم به “حمایت از تروریست‌ها” کرده است. وبسایت “نورنیوز” نزدیک به شورای عالی امنیت ملی نیز ماه‌منیر مولایی‌راد را در کنار “جریان‌های ضدانقلاب بسترساز اصلی” کشته شدن مأمور فراجا در ایذه معرفی کرده و نوشت: «رأفت اسلامی درباره چنین افرادی جواب نمی‌دهد و باید قاطعانه با آنها برخورد شود.»

در همین حال بهرخ مولایی‌راد، خواهر پویا مولایی‌راد، در یک استوری که در حساب اینستاگرام خود منتشر کرده نوشت: «لطفا کسی به من تسلیت نگه». او همچنین خطاب به عاملان قتل برادرش هشدار داد که آنها را “راحت نخواهد گذاشت”.

حساب ۱۵۰۰ تصویر نوشته: «از برخی نزدیکان پویا مولایی‌راد پرس‌وجو کرده‌ایم و هیچ‌یک روایت جمهوری اسلامی مبنی بر کشته‌شدن یا زیرگرفته شدن مأمور حکومت را تأیید نکرده‌اند و چنین روایتی را رد می‌کنند.»

خبرگزاری‌های رسمی جمهوری اسلامی و مقامات قضایی در گزارش‌های خود مدعی شده‌اند که پویا مولایی‌راد با خودروی خود “به صورت عمدی به نیروهای مستقر در ایست بازرسی برخورد کرد” که به جان باختن محمد قنبری منجر شد. تسنیم گزارش داده این سروان انتظامی روز سه‌شنبه در ایذه به خاک سپرده می‌شود.

در همین حال نگرانی‌ها نسبت به وضعیت مجاهد کورکور، یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات در ایذه، نیز شدت گرفته است. قوه قضائیه جمهوری اسلامی او را “متهم اصلی” پرونده تیراندازی ۲۵ آبان به معترضان در ایذه معرفی و برای او حکم اعدام صادر کرده است. در این تیراندازی هفت شهروند از جمله کیان پیرفلک، کودک نه ساله، جان خود را از دست دادند. دویچه وله

اینرا هم بخوانید

دادستان دادگاه لاهه خواستار بازداشت نتانیاهو ورهبران حماس شد

دادستان ارشد دادگاه کیفری بین‌المللی لاهه خواستار صدور حکم بازداشت علیه نتانیاهو، نخست‌وزیر و یوآو …