حزب کمونیست کارگری:اخباری از اعتراضات گسترده کارگری

 

اعلام همبستگی کارکنان بیمارستان امام خمینی با کارگران

روز ١٢ دیماه دهها نفر از کارکنان بیمارستان “امام خمینی” کرج برای پیگیری احیای این مرکز درمانی و طلبهایشان در مقابل سازمان خصوصی‌سازی کشور تجمع کردند. در رابطه با این موضوعات کارکنان این بیمارستان تجمعات بسیاری بر پا کرده اند و زیر فشار همین اعتراضات اخیرا حدود ٤ ماه پایه حقوق آنان پرداخت شد. اما هنوز هفت تا هشت ماه حقوق طلب دارند. لازم به یادآوریست که این بیمارستان به فروش گذاشته شده و کارکنان آن خواستار راه اندازی دوباره بیمارستان و بازگشت به کار و پرداخت فوری طلبهایشان هستند. در حرکت اعتراضی این روز کارکنان بیمارستان امام خمینی طی اقدامی جالب همبستگی خود را با کارگران فولاد اهواز، نیشکر هفت تپه، هپکو و آق دره اعلام کردند.

 

تجمع اعتراضی کارگران شیر و لبنیات وارنا

 روز چهارشنبه ۱۲دی۹۷ کارگران شیر و لبنیات  وارنا در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات آنان بعد از یکسال، مقابل دادگستری ورامین تجمع کردند.

تجمعات اعتراضی کارگران خدماتی نیشابور و همسرانشان

روز ١١ دیماه کارگران خدماتی ناحیه دو شهرداری نیشابور در ادامه اعتراضاتشان به پیمانی شدن قراردادهایشان، طی اقدامی جالب به همراه همسرانشان به صورت جداگانه در نقاط مختلف شهر تجمع کردند و با مردم در مورد مشکلاتشان بحث و گفتگو کردند. بنا بر خبرها در تجمع نخست، همسران کارگران خدماتی منطقه دو شهرداری نیشابور مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند. در این تجمعات کارگران و همسرانشان از شرایط دشوار کاری، از سالها کار شبانه روز در شهرداری و نداشتن هیچگونه امنیت شغلی و از شرایط سخت معیشتشان برای مردم سخن میگفتند. در ادامه این تجمعات این کارگران در منطقه مجاور محل کار خود در خیابان بهشتی تجمع کردند. به گفته کارگران شهرداری نیشابور از ابتدای ماه جاری قرارداد کار ۳۰۰ نفراز کارگران قرارداد مستقیم را به پیمانی تبدیل کرده است و در نتیجه امنیت شغلی آنان به خطر افتاده است. کارگران در مقابل این تعرضات ایستاده اند و در اعتراض به این موضوع  طی این مدت تجمعات اعتراضی متعددی برپا کرده اند.

تجمع کارگران اگزوز خودرو در اعتراض به وضعیت کارخانه

روز ١١ دی جمعی از کارگران کارخانه «اگزوز خودرو» خراسان در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی خود و ناروشنی وضعیت کارخانه دست از کار کشیده و در محوطه شرکت تجمع کردند. اخیرا ۲۰۰ تن از کارگران اخراج شده اند. این درحالیست که هم اکنون تولید این کارخانه بشدت کاهش یافته و سه شیفت کاری آن به یک شیفت تبدیل شده است و و بیکارسازی بیشتری در راه است. بعلاوه این وضعیت بهانه ای برای کاهش پ

پرداختهای کارگران شاغل در کارخانه شده است و با توجه به افزایش روزافزون قیمت ها فشار اقتصادی سنگینی بر دوش آنان وارد شده است. اعتراض کارگران ادامه دارد.

تجمع کارگران کاوش قزوین با وعده استانداری خاتمه یافت

روز ١١ دی  ٨٠ کارگر شرکت مخازن تحت فشار «کاوش» (سانکا) در اعتراض به اخراجها در مقابل استانداری تجمع کردند. زیر فشار اعتراض کارگران و بدنبال تشکیل جلسه ای با حضور مسئولان استانداری و نمایندگانی از کارگران، قرار بر این شد که تا هفته دیگر به خواست آنها رسیدگی شود. در نتیجه کارگران موقتا به تجمع خود خاتمه دادند و اعلام کردند که اگر پاسخی نگیرند دوباره برمیگردند. کارگران قاطعانه اعلام کرده اند که خواست آنها بازگشت به کار و مشخص شدن وضعیت مطالباتشان است.

پیش بسوی تشکیل شوراها

پیش بسوی اعتصابات سراسری

حزب کمونیست کارگری ایران

١٣ دی ٩٧- ٣ ژانویه ٢٠١٩

اینرا هم بخوانید

تشکل انقلاب زنانه؛ علیه صدور حکم اعدام پخشان عزیزی و تمامی احکام شنیع اعدام باید دست به اعتراض و اعتصاب بزنیم!

پخشان عزیزی، روزنامه نگار، فارغ التحصیل رشته مددکاری دانشگاه علامه تهران، و زندانی سیاسی زن …