حزب کمونیست کارگری وابستگی اسماعیل بخشی به این سازمان سیاسی را تکذیب کرد

RadioFarda

اصغر کریمی، رئیس هیئت اجرایی حزب کمونیست کارگری ایران، سخنان رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد وابستگی اسماعیل بخشی به این حزب را تکذیب کرد.

آقای کریمی که در واکنش به سخنان حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با رادیو فردا سخن می‌گفت، افزود: «صریحا وابستگی اسماعیل بخشی به حزب کمونیست کارگری را تکذیب می‌کنم. او نه تقاضای عضویت در حزب کمونیست کارگری را داده و نه عضو حزب ما است».

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، روز سه‌شنبه با استناد به فیلم اعترافات اسماعیل بخشی، از نمایندگان کارگران نیشکر هفت‌تپه، به خبرگزاری خانه ملت،‌ وابسته به مجلس، گفت که اسماعیل بخشی «در فیلمی به وابستگی به حزب کمونیست کارگری اعتراف کرده اما صدا کاملا مفهوم نبوده است».

وی اشاره کرد که «حزب کمونیست کارگری سیاست گسترش اعتراض ها را در ایران دنبال می‌کند و پایگاهش در یک کشور اروپایی است».

اصغر کریمی در مورد استناد رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به اعتراف تلویزیونی آقای بخشی گفت: «هر نوع اعترافی که جمهوری اسلامی زیر شکنجه از فعالان کارگری و زندانیان سیاسی می‌گیرد، فاقد اعتبار است».

رئیس هیئت اجرایی حزب کمونیست کارگری ایران با اشاره به اینکه در گذشته نیز اعترافات تلویزیونی در جمهوری اسلامی ایران گرفته شده و به نمایش درآمده است، گفت که مردم به آن میزان از آگاهی رسیده اند که به اینگونه اعترافات اعتماد نکنند».

آقای کریمی با اعلام اینکه حق مردم ایران است که عضو حزب کمونیست کارگری و یا هر جریان سیاسی شوند، اضافه کرد که «جمهوری اسلامی این حق را از مردم گرفته است».

سخنان رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد اعتراف اسماعیل بخشی به وابستگی به حزب کمونیست کارگری ایران در شرایطی ابراز شد که در سالیان اخیر، اتهام‌های امنیتی به کارگران، معلمان و فعالان کارگری و صنفی وارد شده است.

۱۹:۴۶۱۸.۱۰.۱۳۹۷

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: اسماعیل بخشی در یک فیلم به وابستگی به حزب کمونیست کارگری اعتراف کرده است

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، روز سه شنبه با استناد به فیلم اعترافات اسماعیل بخشی، از نمایندگان کارگران نیشکر هفت‌تپه، او را متهم کرد که به حزب کمونیست کارگری ایران وابستگی دارد.

این نماینده مجلس در مصاحبه با خبرگزاری خانه ملت،‌ وابسته به مجلس، گفت که اسماعیل بخشی «در فیلمی به وابستگی به حزب کمونیست کارگری اعتراف کرده اما صدا کاملا مفهوم نبوده است».

وی اشاره کرد که «حزب کمونیست کارگری سیاست گسترش اعتراض ها را در ایران دنبال می‌کند و پایگاهش در یک کشور اروپایی است».

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با اعلام اینکه مقام های وزارت اطلاعات تاکید کرده اند که اسماعیل بخشی شکنجه نشده است،‌گفت: «در مسیر بازداشت و انتقال به زندان یکسری درگیری‌ها بین او و ماموران صورت گرفته اما شکنجه نبوده است».

آقای بخشی پنجشنبه گذشته در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که در مدت ۲۵ روز بازداشت خود از سوی ماموران اطلاعات تحت شکنجه‌های جسمی و روحی قرار داشته است و محمود علوی،‌ وزیر اطلاعات، دعوت کرد در یک مناظره زنده تلویزیونی شرکت کند.

این دعوت تاکنون از سوی وزیر اطلاعات بی‌پاسخ مانده است.

https://www.radiofarda.com/a/karnameh-daily-coverage-day-97/29675829.html?fbclid=IwAR0ecZOnHo7KTJNPpaTGyfZ4hA_AVcfy0xLrBbT1m-hfyzyDdZK1fImgP_A

اینرا هم بخوانید

دیوان بین‌المللی دادگستری اشغال اراضی فلسطینی توسط اسرائیل را «غیرقانونی» خواند

دیوان بین‌المللی دادگستری در لاهه، که عالی‌ترین مرجع قضایی سازمان ملل است در یک حکم …