حکومت چپاول و اقتصاد قاچاق

همه میدانند که اقتصاد جمهوری اسلامی اساسا از طریق قاچاق میچرخد. قاچاق مواد مخدر، قاچاق کالا، قاچاق ارز، قاچاق انسان، قاچاق تروریست. حکومت اسلامی کلا حکومت تقلب و دورویی و قاچاق و جعل و دزدی است. سرمایه دارانی که در حول و حوش این حکومت پرورده میشوند اساسا از راههای قاچاق ثروتهای انبوه کسب میکنند. در ماههای اخیر با محاصره اقتصادی دولت آمریکا، قاچاق ارز رونق بیشتری یافته و به یکی از روزنه های مهم قاچاق اقتصادی تبدیل شده است. یک راه مهم قاچاق ارز مرزهای افغانستان به مشهد است. بنا به گزارش خبرگزاری “ایران وایر” در سال جاری، به ویژه در ماه‌های اخیر، انتقال غیرقانونی دلار از افغانستان به ایران به شدت افزایش یافته و این کار به یک شغل پر درآمد برای صرافان و قاچاق بران پول در افغانستان تبدیل شده است: “از میان ۴۰۰ صراف که در یک پاساژ مصروف فعالیت هستند، بین ۸۰ تا ۱۰۰نفر آن ها در انتقال غیرقانونی دلار به ایران دست دارند که به طور مستقیم دلار را به نرخ پایین از بازارهای افغانستان خریداری می‌کنند و پس از انتقال آن در مشهد، به قمیت بالاتر به فروش می‌رسانند”. بنا به این گزارش قاچاق دلار از افغانستان به ایران، با همکاری سربازان مرزی صورت می‌گیرد و دلالان و قاچاقبران بخاطر انتقال دلار به جمهوری اسلامی به سربازان مرزی پول پرداخت می‌کنند و با جعبه های پر از دلار اجازه خروج از افغانستان را میگیرند. اما در ایران با مشکلی مواجه نمیشوند. به دلیل حضور موسسات بین‌المللی و نیروهای آمریکایی در افغانستان، پس از “افغانی”، دلار دومین پول پر کاربرد در کشور افغانستان است. چندی پیش «رویترز» گزارش داد که روزانه بین دو تا سه میلیون دلار از مرزهای افغانستان بگونه‌ای غیر قانونی خارج و به ایران منتقل می‌شود. یافته‌های رویترز نشان می‌داد که تعدادی از رانندگان تاکسی که از ولایت هرات افغانستان، به مشهد مسافر انتقال می‌دهند دلار را با خود به ایران برده در آنجا به قیمت بالاتری می‌فروشند.

بحران سازیهای بین المللی جمهوری اسلامی و سیستم مافیائی آن بهانه و دلایل زیادی به دولتهایی نظیر دولت ترامپ و امثالهم میدهد که ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی را در محاصره اقتصادی قرار دهند و عملا فضا را برای مافیای اقتصادی مهیاتر نمایند. این وضعیت تا آنجا که به اکثریت مردم مربوط میشود معنایی جز گرانی و مشکلات و محرومیت فزاینده ندارد. تامین ساده ترین معیشت برای بسیاری از کارگران و مردم یک کابوس هرروزه است.

مقصر و عامل این وضعیت اساسا جمهوری اسلامی و سیستم مافیائی آنست. حکومت اسلامی از پایه و اساس حکومت قاچاق و دزدی است. وزرا و نمایندگان و سفرا و بانکها و ادارات و پاسداران و روسایش کاربدستان دزدی و قاچاق هستند و بارها افشا شده اند. بطور واقعی کل ایدئولوژی و سیاست و سیستم قضائی و قوانین رسمی این حکومت یک سیستم تحمیلی است که قاچاقی به بشر امروز تحمیل شده و جایی در تفکر و فرهنگ و اعتقادات بشر مدرن امروزی ندارد. اینها را سرمایه داری قرن بیستم برای فرار از انقلاب مردم به جامعه ایران تحمیل کرد. به همین دلیل با سرنگونی جمهوری اسلامی در ایران خود سیستم سرمایه داری نیز که چنین دیوهای خون آشامی را تولید میکند و به جان مردم می اندازد به لرزه مرگ خواهد افتاد. این را از شعارها و اعتراضات و خواستهای انسانی هر روزه کارگران و معلمان و مردم، و وجنات انقلابی که در ایران در راه است میشود دید. مردم ایران در تلاشند آینده ای انسانی، شاد، مدرن، بدون اعدام و جنگ و سرکوب و قاچاق و اختلاس را در ایران رقم بزنند.

کاظم نیکخواه

اینرا هم بخوانید

هشدار در مورد هیئت‌های مذهبی سکولار! کاظم نیکخواه

مندرج در ژورنال شماره ۷۸۴ (لینک به فایل پی دی اف نشریه ژورنال برای پیاده …