خامنه ای در باره تبعات کرونا:”مردم باید جبران کنند”!

خامنه ای رئیس حکومت آدمکشان اسلامی امروز دوباره سخنرانی کرده وی گفته: هدف کوتاه ‌مدت دشمن، خسته کردن مردم است.وی در مورد اثرات کرونا بر اقتصاد گفته:”مردم باید جبران کنند، نمی‌شود همه را بر دوش دولت گذاشت”. سخنان وی برگرفته از ایلنا ضمیمه است. روزنه

****************

 گزارش ایلنا:انقلابی‌گری به زبان نیست/ با توجه به اوج دوباره کرونا کمک‌های قبلی باید ادامه پیدا کند/ هدف کوتاه‌مدت دشمن، خسته کردن مردم است/ توصیه به هیئت‌های مذهبی

هدف کوتاه‌مدت دشمن از تحریم خسته کردن مردم است چند سال است می‌گویند تابستان داغ حالا امسال خودشان دچار تابستان داغ شدند. هدف بلندمدت دشمن به ورشکستگی کشاندن کشور است و هدف جنبی آنها اثرگذاری بر کمک‌های ایران به جبهه مقاومت است. باید گفت شتر در خواب بیند پنبه دانه، دشمن به هدف‌های خود نرسید و خودشان هم دارند اعتراف می‌کنند.

وی گفته:امروز دشمنان در صدد هستند ملت ایران را اذیت کنند همچنان که بنی اسرائیل حضرت موسی را اذیت می‌کردند. وقتی می‌خواهند ما را اذیت کنند ما باید همه نیروهایمان را مانند دوران دفاع مقدس جمع کنیم، یکی از کار‌هایی که می‌شود انجام داد در بحث علمی است، و کار‌های زیاد علمی در زمینه شناخت ویروس کرونا انجام می‌دهند.

عده‌ای از مردم در این حوادث به جد آسیب دیدند، اغلب مردم از لحاظ کسب و کار و درآمد مشکلاتی برای آن‌ها دیده شد. این را باید جبران کرد، مردم باید جبران کنند، نمی‌شود همه را بر دوش دولت گذاشت، البته مسئولان دولت و شبه دولتی باید کار خود را انجام دهند که البته کافی نیست.

وی در باره تحریه ها ادعا کرد:تحریم جنایتی بود که دشمن به اهداف خود نرسید و نخواهد رسید. به موازات تحریم، جریان تحریف هم هست، تحریف حقایق، واژگون نشان دادن واقعیات، چه واقعیت کشور ما و چه مسائل مرتبط با کشور ما، هدف دو چیز است؛ یک ضربه زدن به روحیه مردم، دوم آدرس غلط دادن برای رفع مشکل تحریم؛  پول زیادی هم خرج می‌کنند و رؤسایشان خودشان را درباره ایران خفه می‌کنند.

خامنه‌ای با اشاره به اینکه می‌خواهند جوانان ما را ناامید کنند و جوانان تحریک و پیشتازی خود را نداشته باشند، فرمودند: البته در داخل هم برخی، حرف‌های آن‌ها را تکرار می‌کنند. می‌گویند اگر می‌خواهید تحریم برطرف شود باید در مقابل آمریکا کوتاه بیایید، البته برخی تحت تاثیر قرار می‌گیرند و همان چیزی که آن‌ها می‌گویند را تکرار می‌کنند. این حرف‌ها در اکثر مردم ایران تاثیر ندارند، مردم آمریکا و دشمن را شناخته‌اند و می‌دانند که آن‌ها دروغ می‌گویند. اگر جریان تحریف شکست بخورد جریان تحریم قطعا شکست می‌خورد، چراکه عرصه، عرصه اراده‌هاست.

اینرا هم بخوانید

دیوان بین‌المللی دادگستری اشغال اراضی فلسطینی توسط اسرائیل را «غیرقانونی» خواند

دیوان بین‌المللی دادگستری در لاهه، که عالی‌ترین مرجع قضایی سازمان ملل است در یک حکم …