خیزشهای مردمی اطلاعیه شماره ۲۵: تهاجم به دانشجویان و اساتید معترض دانشگاه شریف را محکوم کنید!

امروز ۱۱ مهر در سومین روز اعتصاب سراسری دانشگاهها، دانشجویان در اعتراض به سرکوب فراگیر و محکومیت فاجعه دانشگاه شریف دانشجویان دردانشگاههای مختلف تجمع کردند و با شعارهای دانشجوی زندانی آزاد باید گردد، مرگ بر دیکتاتور، زن، زندگی، آزادی، اتحاد اتحاد  پاسخ محکمی به سرکوبگریهای حکومت دادند. لیست تا کنونی دانشگاههایی که اعتراضات در آنها جریان دارد عبارتند از: دانشگاههای فردوسی مشهد، علوم پزشکی اردبیل، یزد، بیرجند، صنعتی اصفهان، علوم پزشکی ازاد تهران، خوارزمی، صنعتی جندی شاپور دزفول، خواجه نصیر، پرستاری یزد، شهید اشرفی اصفهان، علوم پزشکی جهرم ، تهران، مرکز سوهانک، خیام مشهد، سمنان، تربیت مدرس، قم، امیر کبیر، ارومیه، و صنعتی سجاد. یادآوری کنیم که روز گذشته دانشجویان در سی دانشگاه تجمع داشتند.

جمهوری اسلامی برای سرکوب دانشگاه و عقب زدن اعتراضات دانشجویان شب گذشته دانشجویان دانشگه شریف را مورد لشکر کشی و یورش وحشیانه قرار داد . سرکوبگران حکومت شب گذشته با همکاری رئیس  دانشگاه دست به محاصره دانشگاه شریف زدند و با انواع سلاح‌ها به دانشجویان و اساتید دانشگاه حمله‌ور شدند. این محاصره و حملات برای ساعت‌ها ادامه داشت و در جریان آن تعداد زیادی از دانشجویان زخمی و بازداشت شدند. انعکاس خبر محاصره دانشگاه شریف و طلب کمک از مردم، با همبستگی بسیار مردم در تهران روبرو شد و از مناطق مختلف از جمله آزادی و ولیعصر و محلات اطراف مردم بطرف شریف حرکت کردند.  خانواده های دانشجویان نیز با نگرانی در مقابل دانشگاه جمع بودند. تجمع کنندگان با فریاد دانشجو را رها کن، و مرگ بر دیکتاتور خواستار آزادی دانشجویان دستگیر شده بودند. این اعتراضات و جدالها تا پاسی از شب ادامه داشت و بالاخره مردم موفق به شکستن محاصره دانشگاه شدند و تهاجم سرکوبگران را عقب راندند.

حمله به دانشجویان دانشگاه شریف یاد سرکوبها و جنایات ۱۸ تیر ۷۸ و ۲۵ خرداد ۸۸ را زنده کرد. اما این بار مردم با اتحاد خود اجازه ندادند نیروهای حکومت موفق شوند و با تجمع در مقابل دانشگاه فشار آوردند که در دانشگاه باز شود و توانستند محاصره را بشکنند.  امروز دانشجویان در تجمعات بزرگتری به خیابان آمده و مقابل دانشگاهها وسیعا جمع شده اند.

دانشجویان دانشگاه شریف در بیانیه هایشان این حمله وحشیانه را شدیدا محکوم کرده و آنرا سناریویی از پیش طراحی شده برای خفه‌کردن صدای دانشجویان معترض خوانده اند. آنها  در بیانیه خود تاکید کرده اند که تا آزادی همه دانشجویان بازداشتی، عذرخواهی رسمی مسئولان دولتی و حکومتی و جبران خسارت‌های پیش‌آمده برای دانشجویان، تضمین مکتوب مبنی بر وجود امنیت برای دانشجویان در دانشگاه و محیط اطراف آن وعدم تکرار این حادثه در آینده و   بسته‌شدن پرونده‌های تشکیل‌شده برای تمامی دانشجویان، از هرگونه حضور در کلاس‌های درسی چه به صورت حضوری و چه مجازی خودداری میکنند. دانشجویان شریف از  تمامی دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور خواسته اند که به نشانه همبستگی با اساتید و دانشجویان دانشگاه شریف، کلاس ها را تماما تعطیل کنند.

حزب کمونیست کارگری حمله به دانشجویان و اساتید دانشگاه شریف را  قاطعانه محکوم میکند و دانشجویان در تمامی دانشگاه ها و همه مردم را به همبستگی و اتحاد با دانشجویان شریف فرا میخواند. باید فشار بیاوریم و تمامی دانشجویان بازداشتی را آزاد کنیم.  با تجمع در مقابل در زندانها برای آزادی تمامی بازداشت شدگان تلاش کنیم.

زنده باد انقلاب

جمهوری اسلامی نابود باید گردد

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۱ مهر ۱۴۰۱، ۳ اکتبر ۲۰۲۲

اینرا هم بخوانید

گزارشگر ویژه سازمان ملل می‌گوید در ایران «شواهدی از نسل‌کشی در دهه ۶۰» وجود دارد

جاوید رحمان، گزاشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشری ایران می‌گوید شواهدی از «نسل‌کشی» …