خیزش های مردمی، اطلاعیه شماره ۱۶۸:ادامه تظاهرات و اعتراضات مردمی در هفتاد و چهارمین روز انقلاب

متروها به محل شعاردهی مردم در تهران علیه حکومت تبدیل شده است. امروز جمعیت زیادی از مردم در یکی از متروهای تهران  شعار میدادند:”هیز تویی هرزه تویی زن آزاده منم”. حمله به مراکز حکومتی و پایگاههای بسیج و پایین کشیدن نمادهای حکومتی یک شکل هر روزه اعتراضات مردم است. امروز در بوشهر جوانان یک بنر بزرگ حکومتی را پایین کشیدند.

بنا بر خبرها شب گذشته در شهرک بنفشه واقع در پل فردیس، مردم مثل شب های گذشته از خانه‌ها در حال شعار دادن بودند که نیروهای جمهوری‌اسلامی به خانه‌هایشان حمله کردند، داخل خانه‌ها گاز اشک‌آور انداختند، شیشه‌های ماشین‌ها را شکستند و تمام در و پنجره‌های مردم را تخریب کردند.

دانشجویان و دانش آموزان دو نیروی پرشور انقلابند. امروز نیز در دانشگاههای مختلف تجمع و اعتراض حاکم بود. از جمله دانشجویان دانشکده ادبیات و علوم انسانی بهشتی در اعتراض به تعلیق و توبیخ شماری از اساتید دانشگاه به اسامی محمد راغب، نگار ذیلابی، نیلوفر رضوی، اسلام ناظمی، و نیز علیه برخوردهای امنیتی و سرکوبگرانه  با دانشجویان تحصن کردند. در این تجمع دانشجویان با خواندن بیانیه‌ای اعلام کردند که در صورت ادامه این وضعیت، کلاس‌ها و امتحانات پایان ترم را تحریم خواهند کرد. در این تحصن ریاست دانشکده ادبیات و علوم انسانی طی سخنرانی ای از اینکه قبلا توسط مسئولین دانشکده و دانشگاه به محمد راغب اخطار داده شده بود که در صورت ادامه اعتصاب چاره‌ای جز برخورد انضباطی با وی نخواهند داشت، توضیح داد. این صحبت‌ها با اعتراض شدید دانشجویان مواجه شد. در این تجمع دانشجویان سرود یار دبستانی را همخوانی کردند و شعار میدادند:” دانشجو پشت استاد  استاد با دانشجو”.  در این تحصن بیست نفر از استادان نیز شرکت داشتند. در این روز همچنین دانشجویان دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه ملی،  دانشجویان دانشکده ادبیات دانشگاه تهران، دانشجویان دانشکده ریاضی دانشگاه ملی در اعتراض به سرکوبگری ها دست به تجمع و اعتراض زدند. امروز همچنین دانش آموزان در کرج به خیابان آمدند و شعار مرگ بر خامنه‌ای سردادند.

پر جمعیت شدن تجمعات، اعتراضات شبانه، گسترده شدن اعتصابات کارگری از جمله اعتصابات در موتورسازیها و اعتصابات سراسری رانندگان کامیون و در سطح جهانی همبستگی های وسیع از انقلاب از سوی نهادهای حقوق بشر و بزرگترین اتحادیه های کارگری همه و همه نشانه هایی از پیشروی انقلاب است.  زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی!

نابود باد حکومت اسلامی

حزب کمونیست کارگری ایران

۷ آذر ۱۴۰۱، ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲

اینرا هم بخوانید

فراخوان بازنشستگان تامین اجتماعی: ۷ اسفند تجمع در تهران

 ادامه اعتصاب و تجمعات کارگران فولاد و واحد صنعتی ام دی اف بازنشستگان و مستمری …