خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره 142: انقلاب در شصت و ششمین روز

انقلاب با قدرت به جلو گام برمیدارد. امروز ۲۹ آبان در شهرهای بسیاری و عمدتا در شهرهای کردستان و سیستان و بلوچستان اعتصاب  عمومی است و در شهرهای دیگر بخش هایی از بازار و کسبه تعطیل هستند. فضای شهرهایی چون مهاباد، سقز و بوکان پر التهاب است. مردم در جدالی سخت با سرکوبگران هستند و رژیم نیروی سرکوب بسیاری در این شهرها متمرکز کرده است. و دانشگاهها پر خروش هستند.

 شب گذشته برق شهر مهاباد را قطع کردند  و صدای رگبار و انفجار بلا انقطاع شینده میشد. امروز نیز بالگردهای حکومت بر فراز شهرهای سقز، مهاباد و بوکان در پرواز است. در مهاباد مردم با سرکوبگران درگیرند. در بوکان حتی به داخل منازل مردم  شلیک کردند. فضای این شهرها یکپارچه اعتراض و خشم است. در شهرهای دیگر نیز اعتراضات جاری است. امروز همچنین در گلوگرد چغاخور در چهار محال بختیاری جمعیت بسیاری به مناسبت چهلمین روز قتل رشید رشیدی گرد آمدند و شعارهای ضد حکومتی سر دادند. در لشت نشا در گیلان مردم بنر نماینده مجلس اسلامی در رشت را آتش زدند.

دانشگاههایی که بنا برگزارشات تا کنونی دراعتراض هستند عبارتند از: دانشکده روانشناسی خوارزمی، دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، علوم پزشکی تبریز، دانشگاه آزاد ساری، دانشکده فیزیک و مهندسی دانشگاه پلی‌تکنیک تهران، دانشگاه آزاد تهران واحد سوهانک، دانشگاه آزاد نجف‌آباد اصفهان، دانشکده هنر دانشگاه مازندران، دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی،  دانشگاه علم و فرهنگ تهران، دانشکده ادبیات دانشگاه علامه. دانشگاه هنر شیراز در اعتراض به کشتارها و سرکوب حکومت برای روزهای ۳۰،۲۹،۲۸  با عنوان” به نام خدای رنگین کمان” به یاد کیان پیرفلک کودک ده ساله ای که به قتل رسید اعلام اعتصاب کرده است. در مرودشت نیز دانشجویان و اساتید با هم در اعتصابند. در دانشگاه رشت نیز دانشجویان و اساتید یکپارچه در اعتصابند.

در این اعتراضات دانشجویان شعار میدهند:”کیان ما رو بردن، جنازه‌اش رو  آوردن”، “هیز تویی، هرزه تویی، زن آزاده منم”، “زن، زندگی، آزادی”، “مرگ بر دیکتاتور”  و”علامه بیدار است، ملیکا تنها نیست”.

یک محور مهم این اعتراضات مقابله با سرکوبگری ها و دستگیریها و کشتار حکومت است.

زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی

نابود باد حکومت اسلامی!

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۹ آبان ۱۴۰۱ُ، ۲۰ نوامبر۲۰۲۲

اینرا هم بخوانید

فراخوان بازنشستگان تامین اجتماعی: ۷ اسفند تجمع در تهران

 ادامه اعتصاب و تجمعات کارگران فولاد و واحد صنعتی ام دی اف بازنشستگان و مستمری …