داعش مسئولیت پرتاب موشک به اسرائیل را بر عهده گرفت

جریان تروریستی “دولت اسلامی” مقابله با اسرائیل را شدت بخشیده است. این سازمان تروریستی مسئولیت پرتاب موشک به شهر ساحلی “ایلات” در جنوب اسرائیل را به عهده گرفت. سیستم دفاع موشکی اسرائیل این حمله موشکی را خنثی کرده بود.

شاخه مصر جریان تروریستی موسوم به “دولت اسلامی” (داعش) مدعی شد که حمله موشکی به شهر ساحلی ایلات در جنوب اسرائیل را سازماندهی و اجرا کرده است. در بیانیه “دولت اسلامی” که در یکی از کانال‌های اینترنتی منتشر شد در این باره آمده است که این موشک‌ها به سوی اسرائیل شلیک شدند تا یهودیان بدانند که “جنگ نیابتی” به سود آنها نخواهد بود.

در واپسین ساعات روز چهارشنبه ۸ فوریه، چند موشک از شبه‌جزیره سینا به سوی شهر ساحلی ایلات واقع در جنوب اسرائیل شلیک شد. بر اساس اخبار منتشرشده از سوی اسرائیل، این حملات موشکی به کسی آسیب نرسید.

مقامات اسرائیل اعلام کردند که سه موشک شلیک شده به شهر ایلات توسط سامانه دفاع ضدموشکی اسرائیل منهدم شده و یکی از موشک‌ها نیز به حومه شهر اصابت کرده و به کسی آسیبی وارد نیاورده است.

بیشتر بخوانید: حمله “جنگنده‌های اسرائیل” به نوار غزه

زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان، این حمله موشکی را محکوم کرد. او در برلین خشنودی خود را از این که حمله موشکی ناموفق بوده و سیستم دفاع ضدموشکی اسرائیل این حمله را خنثی کرده، ابراز کرد.

در صحرای سینا مدت‌هاست درگیری‌هایی میان نیروهای امنیتی دولت مصر با شاخه “دولت اسلامی” در این کشور جریان دارد. حملات جریان تروریستی “دولت اسلامی” در صحرای سینا اما معمولا پلیس و نیروهای امنیتی مصر را هدف می گیرند و حمله موشکی به اسرائیل تا کنون بسیار نادر بوده است.رادیو آلمان

اینرا هم بخوانید

بیش از۱۵۰۰ نویسنده و ناشر فرانسوی علیه راست افراطی طومار امضا کردند

بیش از ۱۵۰۰ نویسنده، ناشر، کتابفروش و استاد دانشگاه فرانسوی با امضای طوماری از مردم …