دبیرکل اتحادیه عرب ایران را به مداخله در امور کشورهای عربی متهم کرد

دبیرکل اتحادیه عرب: ایران انقلاب خود را به کشورهای عربی صادر کرده است.

احمد ابوالغیط، دبیر کل اتحادیه عرب، روز پنج‌شنبه 2 مارس، بار دیگر ایران به مداخله در امور داخلی کشورهای عربی منطقه خاورمیانه متهم کرد و گفت که جمهوری اسلامی انقلاب خود را به کشورهای عربی منطقه صادر کرده است.

دبیرکل اتحادیه عرب که در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی در قاهره سخن می‌گفت، اظهار داشت: “ایران که انقلابش را به کشورهای منطقه صادر کرد، تلاش می‌کند تا بر تمام منطقه مسلط شود و تمام اهل سنت را شیعه مذهب کند.”

وی با تأکید بر این که ایران باید سیاست‌های منطقه‌ای خود را تعدیل کند و در امور داخلی کشورهای عربی مداخله نکند، گفت: “گفت‌وگوی هوشمندانه با ایرانیان و جلوگیری از مداخله های آنان و بازسازی دولت ملی ضروری است.”

دبیرکل اتحادیه عرب با این حال نسبت به درگیری مذهبی میان شیعه و اهل سنت هشدار داد و گفت که کشورهای غربی نیز در پی محافظت خود از “شر موجود در منطقه” هستند.

احمد ابوالغیط همچنین درباره انقلاب مصر گفت که پس از انقلاب 25 ژانویه، این بیم وجود دارد که مصر وارد یک دوره بی‌نظمی و ضعف شود.

 این اظهارات دبیرکل اتحادیه عرب در حالی است که ژانویه سال پیش، این اتحادیه در نشست فوق العاده‌ای در قاهره علیه ایران بیانیه صادر کرد و حمله به اماکن دیپلماتیک عربستان در ایران را محکوم کرد. لبنان به این بیانیه رأی نداد.در مارس گذشته نیز وزرای خارجه اتحادیه عرب حزب‌الله لبنان را یک سازمان “تروریستی” اعلام کردند.رادیو فرانسه

اینرا هم بخوانید

چهار زندانی سیاسی به اتهام دست داشتن در آتش‌سوزی زندان اوین،مجموعا ۳۳ سال زندان محکوم شدند

در پی برگزاری آخرین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان آتش‌سوزی زندان اوین در مهر ماه …