درخواست ٥٠٠ نفر از نمایندگان پارلمان و مجالس ایالتی آلمان برای قرار دادن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی

۱۶۰ نماینده پارلمان و حدود ۳۵۰ نماینده مجالس ایالتی آلمان بیانیه‌ای را امضا کردند که در آن از دولت این کشور خواسته شده سیاستی سخت‌گیرانه‌تر در قبال ایران در پیش گیرد. خواست این نمایندگان از جمله قرار دادن سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی و “تحریم علیه رژیم ستمگر ایران” هستند.

“آزادی و مقاومت در ایران تضمین کننده صلح در جهان است”

این بیانیه روز دوشنبه چهار تیر (۲۴ ژوئن) و با عنوان “آزادی و مقاومت در ایران تضمین کننده صلح و امنیت در جهان است” منتشر شده  است. نمایندگان أحزاب مختلف پارلمان آلمان بر این باورند که “برای رسیدن به ایرانی دمکراتیک و سکولار باید از مقاومتمردم در برابر جمهوری اسلامی دفاع کرد”.

از جمله مبتکران این بیانیه ریتا زوسموت، رئیس سابق پارلمان آلمان (بوندستاگ)،  هورست تلتشیک، مشاور آنگلا مرکل، صدراعظم پیشین این کشور و رئیس سابق کنفرانس امنیتی مونیخ و پروفسور کریستوف دگنهارت، حقوقدان قانون اساسی هستند. این ابتکار همچنین توسط کمیته “ایران آزاد” حمایت می‌شود که شنبه آینده (۲۹ ژوئیه) در برلین اعلام تظاهرات کره، تظاهراتی که قرار است به یک تجمع اعتراضی محوری برای ایرانیان تبعیدی تبدیل شود. از جمله اعضای این کمیته کریستینا-ماریا بامل، مدیر کلیسای انجیلی برلین-براندنبورگ، و کاترین بورنمولر، رئیس افتخاری انجمن بین‌المللی حقوق بشر هستند.

“دیکتاتوری مذهبی در ایران اصلاح‌پذیر نیست”

بیانیه یاد شده در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری در ایران که روز جمعه هشت تیر برگزار می‌شود، منتشر شده است. بسیاری از مخالفان حکومت ایران خواستار تحریم این انتخابات هستند.

در متن بیانیه دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران “ناتوان از اصلاحات” در داخل و “رژیم آخوندها” به عنوان “نیروی محرکه جنگ در خاورمیانه و حمله به کشتیرانی در دریای سرخ” توصیف شده است. امضا کنندگان می‌گویند جمهوری اسلامی اروپا را “میدان اقدمات تروریسم دولتی” کرده و “سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران عامل گسترش وحشت” هستند.

در کنار مقاومت بایستید

کارستن مولر، عضو حزب  دمکرات مسیحی آلمان در این رابطه به روزنامه “دی‌ولت” گفت: «برای پایان دادن به نقض حقوق بشر، تروریسم و ​​جنگ افروزی رژیم ایران، بیش از هر زمان دیگری به یک ابتکار سیاسی جدید نیاز است». از نظر او ادامه “مماشات با حکومت ایران که ۴۰ سال است به بوته آزمایش گذاشته شده”، سیاستی شکست خورده است و “رژیم ایران را به ادامه و تشدید فعالیت‌های مخرب خود در داخل و خارج تشویق کرده است”.این نماینده می‌گوید اتخاذ رویکردی جدید در برابر ایران که از سوی نمایندگانی از فراکسیون‌های مختلف پیشنهاد شده، با هدف “ایستادن در کنار مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آنها از درون این کشور برای ایجاد تغییر” است. دویچه وله

اینرا هم بخوانید

اعتصاب «هزاران» کارگر پروژه‌ای پیمانی صنعت نفت و گاز ادامه دارد

RadioFarda شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت می‌گوید «۲۴ هزار نفر» به اعتصاب کارگران پروژه‌ای …