در باره هتل های بابک زنجانی در کیش

سایت صبحانه:هتل های 5 ستاره جزیره کیش مشخص شدند/ ستاره های هتل مشهور بابک زنجانی آب رفت +سند

از جمله مهمترین اموال زنجانی می توان گروه هتل های سوری نت را اشاره کرد که بر اساس اطلاعات وب سایت این گروه، شامل هتل سورینت مریم، هتل سورینت صدف، هتل سورینت تاپ رز و هتل سورینت قشم است. به عنوان مثال، هتل مریم از جمله گران قیمت ترین هتل های کیش محسوب می شود.

 چند وقتی است بررسی یکی از جنجالی ترین پرونده ها توسط دستگاه قضایی وارد مرحله جدیدی شده تا بالاخره مشخص شود ماجرای فروش 2.5 میلیارد دلار نفت کشورمان به یک فرد، چه ابعادی دارد و چه افراد و بخش هایی در این موضوع مقصر هستند.

بابک زنجانی که طی سالهای اخیر به یکی از مشهورترین افراد در کشور تبدیل شده، این بار پس از 2 سال تحقیقات گسترده قضایی و آماده شدن یکی از قطورترین کیفرخواست ها، پای میز محاکمه رفت تا چندگانه های سالهای اخیر قوه قضاییه برای رسیدگی به پرونده های مهم و تاثیرگذار، کامل شود و اعتبار بیشتری به این قوه موثر و مجری عدالت ببخشد.

با توجه به حجم گسترده بدهی بابک زنجانی که مورد تایید مسئولان مهم کشورمان قرار گرفته، حجت الاسلام محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرده بود که “وی وکالتی را به شخص امین داده تا با نظر دادستان اموال او شناسایی شود که چنانچه بانک مرکزی و وزارت نفت عین اموال را می‌ خواهند به آن‌ها داده وگرنه اموال را فروخته و مبلغ را به آن‌ها پرداخت کنند”

از جمله مهمترین اموال زنجانی می توان گروه هتل های سوری نت را اشاره کرد که بر اساس اطلاعات وب سایت این گروه، شامل هتل سورینت مریم، هتل سورینت صدف، هتل سورینت تاپ رز و هتل سورینت قشم است. به عنوان مثال، هتل مریم از جمله گران قیمت ترین هتل های کیش محسوب می شود.

هتل های 5 ستاره جزیره کیش مشخص شدند/ ستاره های هتل مشهور بابک زنجانی آب رفت +سند
هتل های 5 ستاره جزیره کیش مشخص شدند/ ستاره های هتل مشهور بابک زنجانی آب رفت +سند

بررسی های صبحانه در سال گذشته نشان می داد بر اساس صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت بین المللی گروه هتل های سوری نت، بابک زنجانی از این شرکت خارج و دیگر هیچگونه حق و سمتی در شرکت مذکور ندارد. همچنین فرد دیگری نیز که در این شرکت مسئولیت داشت، با دریافت سهم الشرکه خود، از شرکت خارج شده بود. این اقدام، جزء اولین گام های عملی برای تسویه طلب این فرد بود و اگرچه تمامی اموال وی، کفاف بدهی اش را نمی داد اما برای کاهش حجم طلب دولت از موضوع فروش مبلغ قابل توجهی نفت، گام موثری بود.

اما آخرین خبرها از نحوه فعالیت هتل های سابق بابک زنجانی در کیش نشان می دهد، “سورینت مریم” به عنوان یکی از مراکز لوکس اقامتی در کیش، موفق به تداوم 5 ستاره بودن خود نشده و چند وقتی است یکی از ستاره های خود را از دست داده است. بر اساس اعلام رسمی سازمان منطقه آزاد کیش، هم اکنون هتل مریم در کنار فلامینگو، صدف و پارمیدا به عنوان هتل های 4 ستاره کیش مشغول فعالیت خواهند بود.

این در حالی است که تا پیش از این، در سایت ها و مراکز معتبر معرفی هتل های 5 ستاره، نام هتل مریم به عنوان یک هتل 5 ستاره درج می شد. بر اساس این اطلاعات، هتل سورینت مریم” در اسفند ماه 1390 به گروه هتل های سورینت پیوست. هتل سورینت مریم در حاشیه جنوب شرقی میدان “امیر کبیر” یکی از میادین اصلی و مرکزی کیش با نمایی متاثر از سبک معماری اروپایی “باروک” در چهار طبقه متشکل از 56 اتاق و سوئیت، قرار گرفته است.

به نظر می رسد با توجه به اینکه هم اکنون مسئولیت اصلی هتل بر عهده وزارت نفت است، بهتر است مسئولان این وزارتخانه برای بررسی علت این موضوع و موارد مشابهی که ممکن است در آینده باعث کاهش ارزش این دارایی ها شود، تدبیری بیاندیشند.
به گزارش صبحانه، همچنین هتل های مارینا، شایان، پارمیس، داریوش، ایران، ترنج و شایگان به عنوان تنها هتل های 5 ستاره کیش انتخاب و هتل هایی چون هلیا، جام جم لوتوس و گراند به عنوان هتل های 3 ستاره فعالیت خواهند کرد.

اینرا هم بخوانید

کانادا سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد

کانادا سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. دومینیک لبلانک وزیر امنیت عمومی …