در به در به دنبال نان

در پی کمبود و نبود آرد در سنندج، برخی از نانواییهای این شهر در روزهای گذشته مجبور به تعطیلی موقت شده اند. خبرگزاری ایرنا علت کمبود آرد در روزهای اخیر در این شهر را “بارش سنگین برف و یخبندان” اعلام کرده است.

تاریخ حکومت اسلامی تاریخ کمبودها و نایابی و گرانی کمرشکن مایحتاج مردم است. برف که میبارد طبعا باید به هر شهری زیبایی و شادی ببخشد و صدای قهقه کودکان فضا را پُر کند و بارش باران باید باعث سرسبزی و نشاط طبیعت باشد.

در ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی اما همه چیز و هر پدیده ای برای مردم مصیبت به همراه دارد. دولت حتی نشان نمیدهد که دارد تلاشی را برای حل مشکل مردم سازمان میدهد.

برف موجب راه بندان و کمبود نان میشود. باران باعث سیل میشود و ویرانی ببار می آورد و کرونا میکشد و نابود میکند و حکومت فقط نظاره گر بدبختی مردم است و کاربدستانش پول های نجومی بجیب می زنند.

این حکومت مصیبت اصلی است. این حکومت است که گوشت و میوه و شادی و زندگی را از مردم دزدیده است. پول و امکانات در این مملکت کم نیست. روزی که این حکومت گورش را گم کند، ما مردم میدانیم چگونه مشکلاتمان را حل کنیم.

برف و باران و یخبندان بی تقصیرند. حکومت مفتخوران و دزدان، حکومت جانیان اسلامی مقصر اصلی است. صف های نان را به صحنه های اعتراض تبدیل کنیم. حکومتی که نان را از سفره مردم می رباید باید سرنگون شود.

مندرج در ژورنال شماره ۱۴

اینرا هم بخوانید

خودکشی؟ نه! نور پیداست

مصطفی رنجبران معلم ساکن میناب “استان هرمزگان” به دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی خودکشی کرد …