در حمله به یک پایگاه هوایی در لیبی دستکم ۱۴۱ نفر کشته شدند

طی حمله به یک پایگاه هوایی در لیبی، دستکم ۱۴۱ نفر کشته شدند که بیشتر آنها سربازهای ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر بودند.

سخنگوی ارتش ملی لیبی به خبرگزاری فرانسه گفت که این حمله در پایگاه هوایی «براک الشتی» در جنوب لیبی و از سوی شبه نظامیان وفادار به حکومت وفاق ملی در طرابلس، پایتخت لیبی، صورت گرفته است.

به گفته سخنگوی ارتش سربازانی که در این حمله کشته شدند از یک رژه نظامی باز گشته بودند و مسلح نبودند و «بیشتر آنها کشته شدند.»

قربانیان دیگر این حمله شامل غیرنظامیانی بود که یا در این پایگاه نظامی اشتغال داشته و یا بطور تصادفی در اطراف آن حضور داشتند.

در همین حال، حکومت وفاق ملی لیبی که در طرابلس، پایتخت لیبی، مستقر است این حمله را محکوم و هرگونه نقش در آنرا تکذیب کرده است. این حکومت مرکزی در لیبی وعده داد تا تحقیقاتی درباره این حمله و عوامل پشت آن انجام دهد و گفت مهدی البرغوثی، وزیر دفاع کشور، را تا زمانیکه عوامل پشت این حمله شناسایی نشوند از کار معلق خواهد کرد.

پس از برکناری معمر قذافی، رهبر پیشین لیبی، و بر اندازی حکومت او در سال ۲۰۱۱، گروه های شبه نظامی متعددی بر سر بدست گیری قدرت در لیبی در نزاع و رقابت با یکدیگر قرار گرفته اند.

ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر، مشروعیت حکومت وفاق ملی در طرابلس را به رسمیت نمی شناسد و در عوض از رقیب دیگر این گروه در منطقه شرقی کشور حمایت می کند.رادیو آمریکا

اینرا هم بخوانید

شکایت علیه مدیر سابق و بازداشتی صداوسیما در فرانسه

سازمان حقوق بشری «عدالت برای ایران» اعلام کرد در حال تنظیم شکایت در دادگستری فرانسه …