در صورت تصویب طرح جمهوری‌خواهان، ۱۴ میلیون آمریکائی بیمه خود را از دست خواهند داد

داره محاسبات بودجه کنگره آمریکا اعلام کرد : در صورتی که جمهوری‌خواهان، طرح خود را جایگزین “بیمه همگانی اوباما” کنند؛ از سال آینده ۱۴ میلیون نفر در این کشور بیمه خود را از دست خواهند داد.

در گزارشی که روز دوشنبه ۱۳ مارس از سوی اداره محاسبات بودجه کنگره آمریکا منتشر شده، آمده که تا سال ۲۰۲۶ میلادی بیش از ۲۴ میلیون نفر در سراسر این کشور پوشش بیمه درمانی فعلی خود را از دست خواهند داد.
اداره محاسبات کنگره آمریکا  سازمانی تحلیلگر و وابسته به کنگره است که بودجه و هزینه‌های دولتی را محاسبه و بررسی می‌کند.

جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا طرح بیمه جدیدی را ارائه کرده‌اند که هفته گذشته در دو کمیته کنگره تصویب شد. اما هنوز دموکرات‌های کنگره با آن موافقت نکرده‌اند.
اندکی پس از انتشار این گزارش، کمیسیون بودجه مجلش نمایندگان، بررسی این طرح را که قرار بود روز چهارشنبه ۱۵ مارس انجام شود، به روز پنج‌شنبه موکول کرد.
جمهوری خواهان پیش بینی می کردند این پیشنهاد در مجلس نمایندگان به سرعت تصویب و سپس به سنا فرستاده شود. در حالی که تصویب این طرح در مجلس نمایندگان تقریبا قطعی است؛ در مجلس سنا بخت زیادی ندارد.

اداره محاسبات کنگره آمریکا همچنین در گزارش خود پیش‌بینی کرده که در صورت تصویب این طرح، در سال ۲۰۲۶ حدود ۵۲ میلیون نفر از پوشش بیمه همگانی محروم باشند؛ اما در صورت باقی ماندن طرح فعلی، تقریبا ۲۸ میلیون نفر خارج از پوشش بیمه باقی می‌مانند.
در این گزارش همچنین پیش‌بینی شده که در صورت تصویب این طرح، در فاصله سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۶ حدود ۳۱۷ میلیارد یورو از کسری بودجه دولت کاهش یابد.
سیستم درمانی فعلی آمریکا در سال ۲۰۱۰ و در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین این کشور به تصویب رسید اما دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا در جریان مبارزات انتخاباتی اعلام کرد که دست‌کم بخشی از سیستم فعلی بیمه را حذف خواهد کرد.رادیو فرانسه

اینرا هم بخوانید

تشکیل پرونده جدید علیه مریم اکبری منفرد برای توقیف اموال وی

وکیل مریم اکبری منفرد، زندانی از تشکیل پرونده جدید علیه موکل خود با درخواست ستاد …