دستگیر 13 نفر از “جهادیون اتریش”

سخنگوی پلیس اتریش با تأئید اخبار رسانه های این کشور گفت که امروز پنجشنبه ۲۶ ژانویه نیروهای انتظامی در جریان عملیاتی گسترده در میان گروه های جهادی شماری را دستگیر کردند. پلیس اتریش تصریح کرده است که این عملیات در وین و در “گِراز”، در جنوب شرق اتریش، همچنان ادامه دارد.

دست کم ۸۰۰ پلیس اتریشی در این عملیات که از مدت ها پیش طرحریزی شده، شرکت جسته اند. رسانه های اتریش تصریح کرده اند که هدف این عملیات افراد یوگسلاوی سابق بوده است که قصد داشتند شبکه ای جهادی را در اتریش بازسازی کنند.

در عملیاتی مشابه که در سال ۲۰۱۴ صورت گرفت سیزده تن از جهادیون از جمله یک بوسنیایی به نام “مرصاد عمروویچ” دستگیر شدند. “مرصاد عمروویچ” که چهرۀ مرکزی جهادیون اتریش به شمار می رود تابستان گذشته به بیست سال زندان محکوم شد. رسانه های اتریش نوشته اند که دستگیرشدگان امروز افرادی هستند که قصد داشتند شبکۀ “عمروویچ” را احیاء کنند.

وزارت کشور اتریش می گوید حدود ۳۰۰ تن از جهادیون این کشور برای پیوستن به صفوف داعش در سوریه و عراق، اتریش را ترک کرده یا کوشیده اند آن را ترک کنند. از این تعداد ۵۰ نفر پیش از ترک اتریش دستگیر و حدود ۴۰ تن دیگر در عراق و سوریه کشته شدند و ۹۰ نفر دیگرشان به اتریش بازگشته اند.  رادیوفرانسه

اینرا هم بخوانید

تجمع مقابل وزارت خارجه سوئد در اعتراض به مماشات این دولت با جمهوری اسلامی و آزادی حمید نوری

یکشنبه ۱۶ ژوئن اعتراض به مماشات دولت سوئد با جمهوری اسلامی در رابطه با آزادی …