دولت باید از نجومی‌بگیران مالیات بگیرد نه کارگران

هادی ابوی دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران با بیان “انتظار داشتیم مجلس مالیات را از حقوق کارگران حذف کند نه‌اینکه این تبعیض آشکار را قائل شود”، گفت: با شرایطی که کارگران در دشواری زندگی می‌کنند آیا مستحق پرداخت مالیات هستند؟

ویدرباره  مصوبه تبعیضی مجلس دهم درباره معافیت مالیاتی حقوق کارمندان دولت و کارگران گفت: منابع رسمی میزان خط فقر را 2میلیون و 300هزار تومان اعلام می‌کنند، یعنی هر کس به این میزان یا کمتر از این مبلغ دریافتی داشته باشد در فقر زندگی می‌کند.

برخی کارشناسان معتقدند زندگی 4نفره با 3میلیون و 300هزار تومان می‌گذرد. مالیات از زندگی کارگران باید برداشته شود تا حداقل بتوانند امورات بگذرانند. با توجه به اینکه وضعیت معیشت زندگی کارگران خط فقر است، کارگران به‌ناچار در دو شیفت کاری مشغول فعالیت هستند اما باز هم دچار مشکل هستند. با چنین شرایطی عجیب است که چرا مجلس چنین تصمیمی گرفته است.

ابوی با بیان اینکه کارگران با هزار بدبختی و مشکلات کار می‌کنند تا بتوانند از پس هزینه‌های درمان، پوشاک، مسکن و خوراک بربیایند، افزود: با شرایطی که کارگران در دشواری زندگی می‌کنند آیا مستحق پرداخت مالیات هستند؟

وی با تذکر اینکه مالیات باید از افرادی کسر شود که حقوق نجومی دارند اظهار داشت: تنها برتری حقوق کارگران از کارمندان هنگام دریافت عیدی پایان سال است، بنابراین زمانی که محاسبه سالیانه برای دریافت حقوق و مزایای کارگران را محاسبه کنند مشمول پرداخت مالیات می‌شود و این به‌ضرر کارگران است.

نماینده کارگری گفت: انتظار داشتیم مجلس جامعه کارگری را از پرداخت مالیات معاف کند نه‌اینکه از کارمندان کمتر باشد، کارگران هیچ مزیت و منفعتی ندارند، اگر رفاهیات کارمندان را محاسبه کنیم مشاهده می‌کنیم که حقوقی که کارمندان دریافت می‌کنند قابل مقایسه با حقوق و مزایای کارگران نیست.

وی ادامه داد: رئیس جمهور وعده رنگین شدن سفره کارگران را داده بودند،  این است رنگین شدن سفره کارگران؟!مجلسی‌ها هنگام رأی‌گیری با تمام تشکلات کارگری جلساتی را برگزار کردند و وعده‌های مختلف دادند. کارگران قشر زحمتکش جامعه هستند و همیشه در زمان‌های حساس کشور آماده به خدمت بوده‌اند، واقعاً این‌همه تبعیض حق کارگران است؟ کارگران سنگرداران اقتصاد مقاومتی هستند، این‌همه تبعیض از سوی مجلس به‌دور از انتظار است.تسنیم

اینرا هم بخوانید

دستگیری ۲۹ نفر به اتهام شیطان‌پرستی در شهرستان «شیروان»

فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفته روز گذشته در راستای اجرای طرح نور، ۲۹ نفر را …