رئیس سابق اف‌بی‌آی: ترامپ دروغ می‌گوید

یمز کومی، رئیس سابق پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به “دروغ‌گویی” متهم کرد. وکیل آقای ترامپ به اظهارات آقای کومی پاسخ داده است.

امروز آقای کومی در ادای توضیحاتی در کنگره آمریکا گفت که آقای ترامپ پیوسته از او تعریف می‌کرد، و اخراج او برایش قابل درک نبود. رئیس سابق اف‌بی‌آی گفت دونالد ترامپ پس از اخراجش به او و اف‌بی‌آی افترا زده است.

او درباره اظهارات آقای ترامپ گفت: “آنها دروغ بودند، به همین سادگی.”

دونالد ترامپ حدود یک ماه پیش جیمز کومی را به اتهام عملکرد نامطلوبش در رسیدگی به ماجرای جنجالی ایمیل‌های هیلاری کلینتون اخراج کرد.

دموکرات‌ها می گویند که دلیل اصلی اخراج کومی، اصرارش به ادامه تحقیقات درباره اتهام تعاملات سری ستاد انتخاباتی آقای ترامپ با روسیه بوده است.

جیمز کومی در پاسخ به این سوال که چرا تمام جلسات و مکالمات با آقای ترامپ را صورتجلسه کرده گفت که او در این ملاقات‌ها تنها بوده و نگران این بود که آقای ترامپ احتمالا درباره محتوای این نشست‌ها “دروغ” بگوید.

آقای کومی افزود که او می‌دانسته احتمالا روزی برای دفاع ا زخود و اف‌بی‌آی به این یادداشت‌ها نیاز خواهد داشت.

رئیس برکنار شده اف بی آی در جلسه امروز گفت دونالد ترامپ مستقیما از او درخواست نکرده بود تا تحقیقات درباره ادعای مربوط به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ را متوقف کند.

جیمز کومی همچنین گفت که او دریافت که آقای ترامپ درصدد است تا او را ترغیب کند تا تحقیق درباره مایکل فلین را متوقف کند، هرچند که مستقیما این درخواست را از او نکرد.

آقای کومی افزود که یکی از گفتگوهایش با رئیس جمهورآمریکا درباره مایکل فلین او را “متعجب” کرد.

ژنرال بازنشسته، مایکل فلین، در چند هفته نخست ریاست جمهوری دونالد ترامپ مشاور امنیت ملی او بود. پس از آنکه فاش شد آقای فلین درباره تحریم های آمریکا علیه روسیه با سفیر این کشور در واشنگتن صحبت کرده و اطلاعات نادرستی راجع به موضوع صحبت هایش به معاون آقای ترامپ داده از کار برکنار شد.

واکنش وکیل ترامپ

پس از اظهارات رئیس سابق اف‌بی‌آی در کنگره، مارک کاسوویتز، وکیل آقای ترامپ اعلام کرد که او هرگز به آقای کومی نگفته است که “من وفاداری می‌خواهم، من انتظار وفاداری دارم.”

او گفت رئیس جمهور آمریکا هرگز نخواسته است که تحقیقات اف‌بی‌آی را متوقف کند.

وکیل آقای ترامپ گفت که می‌توان آقای کومی را برای درز دادن اطلاعات تحت پیگرد قرار داد.بی بی سی

اینرا هم بخوانید

چهار زندانی سیاسی به اتهام دست داشتن در آتش‌سوزی زندان اوین،مجموعا ۳۳ سال زندان محکوم شدند

در پی برگزاری آخرین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان آتش‌سوزی زندان اوین در مهر ماه …