رئیس گارد ملی روسیه: جنگ کند‌تر از حد انتظار پیش می‌رود

یکی از نزدیکترین معتمدان نظامی ولادیمیر پوتین می‌گوید که عملیات روسیه در اوکراین با ریتم و سرعتی که کرملین انتظار داشت پیش نمی‌رود.

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از این سخنان به عنوان مستدل‌ترین اعتراف علنی مسکو به پیشرفت تحولات اوکراین بر خلاف آنچه کرملین انتظار داشت و برای آن برنامه ریزی کرده بود، اشاره کرده است.

ویکتور زولوتوف، فرمانده نظامی ارشد ارتش روسیه که اکنون به عنوان رئیس گارد ملی این کشور فعالیت می‌کند و از وی به عنوان یکی از نزدیک‌ترین متحدان ولادیمیر پوتین نام برده می‌شود، روز یکشنبه برخلاف آنچه وزارت دفاع این کشور مدعی آن است تاکید کرد که اوضاع در اوکراین طبق انتظار پیش نمی‌رود.

وی که در یک مراسم مذهبی تحت رهبری «کیریل یکم»، اسقف کلیسای ارتدکس روسی سخن می‌گفت پیشرفت کندتر از حد انتظار عملیات نظامی کشورش در اوکراین را به نیروهای راست افراطی اوکراینی نسبت داد و مدعی شد که این نیروها پشت غیرنظامیان پنهان شده‌اند، اتهامی که مقامات روسیه مکرراً آنرا مطرح می‌کنند.

اظهارات فرمانده گارد ملی روسیه با این حال با ارزیابی روز جمعه سرگئی شویگو، وزیر دفاع این کشور مبنی بر اینکه «همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود» کاملا در تضاد است.

جالب اینجاست که این ارزیابی در قالب گزارشی از سوی وزیر دفاع روسیه به اطلاع ولادیمر پوتین، رئیس جمهوری این کشور نیز رسیده بود.

زولوتوف که زمانی مسئولیت تیم حفاظت از امنیت شخصی ولادیمیر پوتین را نیز برعهده داشت در اظهاراتی که در وب‌سایت گارد ملی روسیه منتشر شد، اعتراف کرد: «می‌خواهم بگویم که بله، همه چیز به آن سرعتی که ما می‌خواهیم پیش نمی‌رود.»وی در عین حال تاکید کرده است که ارتش روسیه قدم به قدم به سوی هدف تعیین شده پیش می‌رود و در نهایت به پیروزی دست خواهد یافت.یورونیوز

اینرا هم بخوانید

بازنشستگان مخابرات چه می‌خواهند؟

ایلنا:در طول یک سال اخیر، بازنشستگان مخابرات هر هفته به طور سراسری در استان‌های مختلف در …