«روس‌نفت» از سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد دلاری در ایران انصراف داد

رادیو آمریکا:در پی خروج چند شرکت بزرگ نفتی از پروژه های سرمایه گذاری در ایران، شرکت بزرگ «روس‌نفت» نیز از سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد دلاری در ایران انصراف داد.

به نوشته روزنامه ودوموستی چاپ روسیه، غول بزرگ نفتی این کشور، که مصمم به اجرای پروژه های مشترک با شرکت ملی نفت ایران بود از تصمیم خود منصرف شده و سیاست خود در رابطه با پروژه های نفتی ایران را به دلیل تحریمهای نفتی آمریکا تغییر داده و از آنجایی که تعهدی نسبت به سرمایه گذاری نداشته، متحمل ضرر و زیان در ایران نشده است.

این در حالی است که تاکنون مقام های ایرانی واکنشی به خبر خروج شرکت «روس‌نفت» از ایران نشان نداده اند.

طی هفته های گذشته وزیر انرژی آمریکا گفتگوهایی را با همتایان روسی و عربستانی خود درباره تحریمهای ایران انجام داد و ابراز خوشبینی کرد که در هجده ماه آینده تولید نفت با همکاری مسکو و ریاض و همچنین واشنگتن روندی افزایشی را تجربه خواهد کرد.

بر اساس تازه ترین گزارش اوپک، سازمان کشورهای صادرکننده نفت، تولید نفت ایران در ماه نوامبر ۳۸۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است. کاهش تولید نفت ایران در پی اجرایی شدن مرحله دوم تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی صورت گرفت.

تحریم‌های هسته‌ای آمریکا علیه ایران در پی فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ از مرداد امسال بازگشت و یک ماه بعد از بازگشت همه تحریم‌های ایران، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران اعلام کرد که درآمد کشور به یک سوم کاهش پیدا کرده است.

اینرا هم بخوانید

آکسفام: اسرائیل از آب به عنوان سلاح جنگی استفاده می‌کند

سازمان امدادرسان آکسفام (Oxfam) اعلام کرد تقریبا هیچ آبی در نوار غزه باقی نمانده است. این نهاد …