رویترز: ترامپ نام طرح مبارزه با «افراط گرایی خشونت آمیز» را به «افراط گرایی اسلامی» تغییر می دهد

خبرگزاری رویترز به نقل از چند منبع آگاه خبر داد که کابینه ترامپ قصد دارد طرحی دولتی را که تا کنون به مبارزه با ایدئولوژی های خشونت‌بار اختصاص داده شده بود، بازنگری کرده و تمرکز آنرا تنها بر روی مبارزه با افراط‌گرایی اسلامی قرار دهد.

دست کم پنج منبع نزدیک به کابینه پرزیدنت ترامپ به خبرگزاری رویترز گفتند نام طرح «مبارزه با افراط‌گرایی خشونت‌بار» موسوم به «سی‌وی‌ئی» (CVE) به «مبارزه با افراط‌گرایی اسلامی» یا «مبارزه با افراط‌گرایی اسلام رادیکال» تغییر خواهد یافت. به گفته این منابع، این طرح دولت، دیگر گروه هایی چون گروه نژادپرستان سفید پوست که در داخل آمریکا مرتکب بمبگذاری و تیراندازی شده اند را هدف قرار نمی دهد.

طرح کنونی دولت تحت عنوان مبارزه با افراط‌گرایی خشونت بار، سعی دارد با کمک طرح های آموزشی و همکاری های محلی، از شکل گیری و فعالیت گروه های تروریستی و یا مهاجمان احتمالی جلوگیری کند.

پرزیدنت ترامپ طی رقابت های انتخاباتی سال گذشته نیز از کابینه اوباما به خاطر ضعف در مقابله با داعش انتقاد کرده بود. از دیگر انتقاد های دونالد ترامپ از پرزیدنت اوباما طی رقابت های انتخاباتی این بود که چرا آقای اوباما در اشاره به داعش از بکار بردن واژه «اسلام رادیکال» خودداری می کند.

به عقیده برخی از حامیان طرح کنونی موسوم به سی‌وی‌ئی، تغییر نام و تمرکز این ستاد می تواند همکاری شهروندان مسلمان با دولت را مشکل تر کند، چراکه با توجه به مواضع پرزیدنت ترامپ پیش از انتخابات و به دنبال فرمان اجرایی اخیر مبنی بر منع موقت صدور ویزا برای شهروندان هفت کشور مسلمان‌نشین، اعتماد مسلمان ها به کابینه جدید کاهش یافته است.رادیو آمریکا

اینرا هم بخوانید

احکام بیش از ۶۰ سال حبس برای فعالان گیلانی به شعبه اجرای احکام دادسرای رشت ارسال شد

پرونده فعالان مدنی و حقوق زنان گیلان که در مجموع به بیش از ۶۰ سال …