سایت دولت انگلیس “لیست ایران” را حذف کرد

تسنیم:سایت دولت انگلیس اعلام کرد، به دنبال امضای توافق برجام و لغو تحریم های غرب علیه ایران، اطلاعیه ای موسوم به «لیست ایران» را که شامل اطلاعاتی برای صادر کنندگان انگلیسی در مورد نهادها، شرکت ها و سازمان های ایران بوده، از این سایت حذف کرده است.

سایت دولت انگلیس با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، به دنبال امضای توافق برجام و لغو تحریم های غرب علیه ایران، اهمیت وجود اطلاعیه ای موسوم به «لیست ایران» در این سایت که شامل اطلاعاتی برای صادر کنندگان انگلیسی در مورد نهادها، شرکت ها و سازمان های ایرانی است کاهش یافته و از این رو این لیست از سایت مذکور حذف شده است.

این لیست توسط سازمان کنترل صادرات انگلیس برای کمک به صادر کنندگان منتشر می شد تا آنها با اطلاعات کافی بتوانند در مورد استفاده کنندگان نهایی محصولات صادراتی شان در ایران تصمیم بگیرند. این در حالی است که برای کالاهایی که به صورت عادی قابل کنترل شدن نیستند، صدور مجوز صادراتی دولت اگلیس لازم است، زیرا به ادعای این سایت نگرانی هایی در مورد انحراف ایران به سمت ساخت سلاح های ممنوعه وجود دارد. این لیست همچنین در بردارنده نام نهادها، شرکت ها و سازمان های ایرانی ای بوده که بر اساس تصمیمات قبلی صادراتی سازمان اکو  تهیه شده بود و به صادر کنندگان انگلیسی کمک می کرد تا تصمیم بگیرند که آیا ممکن است استفاده کننده نهایی محصولاتشان در ایران می تواند مایه نگرانی آنها شود یا نه.

در این اطلاعیه تاکید شده که ایران همچنان یک کشور چالش برانگیز برای تجارت است، به نحوی که صادر کنندگانی که در مورد قانونی بودن فعالیت های خود تردید دارند باید از مشاوران حقوقی کمک بگیرند.

این بیانیه حاکی است، دولت انگلیس به طور کامل از توسعه روابط تجاری با ایران حمایت می کند و تجار انگلیسی را تشویق می کند تا از فرصت های تجاری موجود در بازار ایران نهایت استفاده را ببرند.

همچنین تاکید شده که وزارت تجارت بین الملل انگلیس در این کشور و در سفارت انگلیس در تهران، نقش مهمی را در حمایت از تجارت و سرمایه گذاری بین ایران و انگلیس ایفا خواهند کرد.

اینرا هم بخوانید

تجمع مقابل وزارت خارجه سوئد در اعتراض به مماشات این دولت با جمهوری اسلامی و آزادی حمید نوری

یکشنبه ۱۶ ژوئن اعتراض به مماشات دولت سوئد با جمهوری اسلامی در رابطه با آزادی …