سرویس امنیتی آلمان ارتش اسد را مسئول حمله شیمیایی می‌داند

بیش از ۸۰ نفر در سوریه در پی حمله شیمیایی اوایل آوریل کشته شدند. بسیاری از کشورها رژیم بشار اسد را مسئول این حمله می‌دانند. سازمان امنیت خارجی آلمان هم به اطلاعاتی دست یافته که این فرضیه را تأیید می‌کنند.

فته می‌شود سرویس امنیت خارجی آلمان (BND) اطلاعاتی در اختیار دارد که بر اساس آنها نیروی هوایی ارتش سوریه عامل حمله‌ی شیمیایی اوایل آوریل بوده است. نسخه یکشنبه‌های روزنامه آلمانی “دی ولت” (ولت آم زونتاگ) این خبر را منتشر کرده است.

در پی حمله‌ی یادشده که شهر خان شیخون در شمال غرب سوریه هدف آن بود، بیش از ۸۰ نفر جان خود را از دست دادند. مخالفان بشار اسد و برخی دولت‌های غربی، از جمله دولت فرانسه، نیروی هوایی ارتش سوریه را عامل این حمله می‌دانند. سوریه و متحد اصلی آن در صحنه بین‌المللی یعنی روسیه، این اتهام را رد می‌کنند.

پس از انتشار خبر این حمله، نیروی دریایی آمریکا مستقر در منطقه با ۵۹ فروند موشک ” تاماهاک” پایگاهی را که گفته می‌شود هواپیماهای مهاجم سوری از آن برخاسته بودند، هدف قرار داد.

به نوشته‌ی نشریه “ولت آم زونتاگ”، سرویس امنیت خارجی آلمان هم به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهند همین پایگاه هوایی مبدأ حمله‌ی شیمیایی اوایل آوریل بوده است. هنوز مشخص نیست که دستور حمله را بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه صادر کرده باشد.رادیو آلمان

اینرا هم بخوانید

سازمان ملل: نزدیک به یازده میلیون افغان در داخل و بیرون از افغانستان آواره هستند

تعدادی از مهاجرین افغان که از پاکستان به افغانستان برگشت داده شده اند کمشنری عالی …