سپاه و ایجاد”کانال انتقال آب به مناطق بحرانی ریزگردها” در اهواز

:شمایلی مدیرعامل جهاد نصر خوزستان وابسته به سپاه گفته است:در صددایجاد کانال انتقال آب به مناطق بحرانی ریزگردها در اهواز می باشیم.

وی ادعا کرد با احداث این کانال، بخشی از اراضی فوق بحرانی جنوب شرق اهواز مرطوب می‌شوند.این کانال برای مرطوب کردن بخشی از اراضی عرصه های فوق بحرانی در  مساحت 40 هزار هکتار در نظر گرفته شده است.

وی افزود: طول کانال 44 کیلومتر است و عرض کف آن 50 متر و در مقطع بعدی آن 30 متر است. در طی مراحل ساخت کانال، چند عبور سنگین از کانال کوت امیر، نهر بهره و مالح، خط راه آهن اهواز بندر امام و چند خط لوله گاز و نفت، جاده های روستایی و نهرهای آبیاری کشاورزی در این منطقه خواهیم داشت.

تامین آب این کانال از طریق مجتمع پرورش ماهی آزادگان انجام می شود و دبی آن 20 مترمکعب بر ثانیه است.از دهم اسفند ماه سال گذشته عملیات ساخت این کانال آغاز شده و مردم منطقه همکاری خوبی در ساخت این کانال داشتند.

وی با اشاره به نامگذاری این کانال گفت: پور شریفی یکی از  فرماندهان مهندسی پشتیبانی جنگ بوده که افتخارات زیادی در دوران دفاع مقدس برای ما به ارمغان آورده که برای گرامیداشت یاد وی و شهدای جهاد سازندگی این نام گذاری انجام گرفت.ایسنا

اینرا هم بخوانید

احکام بیش از ۶۰ سال حبس برای فعالان گیلانی به شعبه اجرای احکام دادسرای رشت ارسال شد

پرونده فعالان مدنی و حقوق زنان گیلان که در مجموع به بیش از ۶۰ سال …