سیستان و بلوچستان؛ ۱۶شهرستان و ۱۹۴۷ روستا از چهار روز پیش درگیر سیل هستند

براساس گزارشات رسانه های حکومتی؛«۱۶شهرستان و ۱۹۴۷ روستا» از چهار روز پیش درگیر سیل هستند. شهرستان‌های نیکشهر، قصرقند، دشتیاری، چابهار، کنارک، خاش، سیب و سوران، فنوج، ایرانشهر، میرجاوه، دلگان، سراوان، زاهدان، نیمروز، سرباز و مهرستان درگیر سیل شد و خسارت دیدند.

محمدحسن نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران هم گفته است که در حال حاضر ۱۶ شهرستان و یک هزار ۹۴۷ روستا در این استان از چهار روز پیش درگیر سیل و آبگرفتگی هستند.

وب سایت حکومتی رکنا نوشته:خودروهای کمک‌رسان به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان بدون بنزین مانده‌اند! رکنا: تیم های امداد رسانی مردمی که در قالب سمن ها به استان سیستان و بلوچستان رفته اند تا اقلام مورد نیاز سیل زدگان را به آنها برسانند مدعی هستند که با مشکل تامین بنزین در منطقه مواجه شده اند.به اندازه ای است که نیروهای امدادی هلال احمر حتی توان رسیدن به بسیاری از روستاهای در محاصره سیلاب را ندارند. مردم این روستاها بدون اقلام مورد نیاز زندگی ، در پشت سیل و آبگرفتگی گرفتار شده اند.در میان گروه های مردمی از شهرهای مختلف کشور، برای امدادرسانی با خودروهایی که قادر به عبور از مسیرهای صعب العبور هستند خود را به منطقه رسانده اند و می گویند که اقلام مورد نیاز سیل زدگان را تامین کرده اند اما برای تامین بنزین خودروهای خود برای رساندن اقلام دچار مشکل شده اند.رانندگان این خودروهای امدادرسان می گویند که با شرکت نفت نیز تماس گرفتند و پاسخی که شنیدن این بود که فقط مجاز به دریافت همان  30لیتر بنزین هستید.

اخبار روز های گذشته ازاینجا

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی هفت نفر را به اتهام مواد مخدر، در زندان‌های کرمان و کرج اعدام کرد

بر اساس گزارشات منتشر شده در مدیای اجتماعی رژیم سحرگاه یک‌شنبه ۲ اردیبهشت هفت زندانی …