“عامل حمله منچستر دو بار در آلمان بوده است”

نشریه آلمانی فوکوس گزارش داده که بر اساس تحقیقات این نشریه، سلمان عبیدی عامل حمله انتحاری منچستر چهار روز پیش از این حمله از دوسلدورف به منچستر پرواز کرده است. او یک بار دیگر نیز در فرانکفورت بوده است.

بر اساس گزارش نشریه آلمانی فوکوس با استناد به محافل امنیتی، سلمان عبیدی که عامل مرگ ۲۲ نفر در منچستر است، چهار روز پیش از این حمله انتحاری از شهر دوسلدورف آلمان به منچستر پرواز کرده است.

این مظنون همچنین در سال ۲۰۱۵ از فرانکفورت به بریتانیا پرواز کرده است. بر اساس گزارش‌های اسکاتلند‌یارد، پلیس بریتانیا به اداره آگاهی آلمان، پیش از این پرواز او ظاهرا برای گذراندن یک دوره آموزش نظامی در سوریه بوده است.

در حال حاضر متخصصان مبارزه با ترور در پلیس و اداره امنیت داخلی آلمان در حال بررسی این موضوع هستند که آیا عبیدی در زمان اقامتش در آلمان با اسلام‌گرایان رادیکال در استان نوردراین وست‌فالن (به مرکزیت دوسلدورف) تماس داشته است یا نه.

ببیشتر بخوانید: دستگیری مظنونان دیگر در ارتباط با انفجار انتحاری منچستر

یک مقام بلندپایه اداره آگاهی آلمان به فوکوس گفته که این پرونده به طور بین‌المللی در هم تنیده است و چندین کشور در آن نقش دارند. این مقام ارشد همچنین گفته است: «ما باید روشن کنیم که آیا عبیدی با کسانی که در سوریه آشنا شده در آلمان هم ملاقات کرده است یا نه.»

پلیس بریتانیا تا کنون چندین بار اعلام کرده که سلمان عبیدی با یک شبکه ترور در ارتباط بوده است و از سوی آنها حمایت می‌شده است. ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا نیز امکان وقوع یک حمله دیگر را منتفی ندانسته است.

بیشتر بخوانید: پلیس: مهاجم منچستر عضو یک شبکه تروریستی بوده است

نهادهای امنیتی و پلیس آلمان به دلیل “روز کلیسای پروتستان” و نیز برگزاری فینال جام حذفی آلمان که روز شنبه (۲۷ مه/ ۶ خرداد) در برلین برگزار می‌شود در حالت فوق هشدار قرار دارند.

در حمله انتحاری دوشنبه شب (۲۲ مه/ اول خرداد) در سالن برگزاری یک کنسرت در منچستر ۲۲ نفر کشته و بیش از ۶۰ تن دیگر زخمی شدند. عامل این حمله، سلمان عبیدی نیز در این انفجار کشته شده است.رادیو آلمان

اینرا هم بخوانید

چهار زندانی سیاسی به اتهام دست داشتن در آتش‌سوزی زندان اوین،مجموعا ۳۳ سال زندان محکوم شدند

در پی برگزاری آخرین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان آتش‌سوزی زندان اوین در مهر ماه …