فارس: اعتراض مردم اهواز امشب هم ادامه دارد

 

فارس گزارش می‌دهد شب هنگام تجمع ادامه دارد معترضان اهوازی / آب کارون، رفع مشکل گرد و خاک؛ توجه به خوزستان از مطالبات معترضان / خوزستان در انتظار تدبیرِ «امید»! دومین روز اعتراضات مردم خوزستان در مقابل استانداری نسبت به بی‌توجهی دولت به مساله ریزگردها، انتقال آب و مشکلات موجود در استان به شب کشیده شد.  به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، دومین روز اعتراضات مردم این استان در شهر اهواز با حرکت افراد شرکت کننده در این اعتراض به درب استانداری صورت گرفت.  ادامه سر دادن شعارهایی برای مطالبات مردم خوزستان از دولت، جلوگیری از انتقال آب کارون به استان‌های دیگر و توجه به تشنگی خوزستان، توجه جدی به رفع معضل گرد و خاک، رفع مشکلات قطعی آب و برق در پایتخت انرژی ایران، پرداخت سهم فروش نفت خوزستان و توجه به توسعه خوزستان به عنوان قطب اساسی و اصلی انرژی و اقتصاد کشور از خواسته‌ها و مطالبات این معترضان بوده است.  حمل پلاکارد، سر دادن شعار برای نجات خوزستان و تاکید بر ورود دولت به مشکلات موجود در استان از جمله شعارها و خواسته های تجمع‌کنندگان بود، این در حالی است که حضور نمادین مسؤولان کشوری و وعده به پرداخت هزینه برای رفع مشکلات به مانند گذشته صورت گرفت ولی همچنان درد خوزستان همان درد است.  با وجود اینکه در حال نزدیک شدن به ساعات پایانی روز سه شنبه هستیم تجمع معترضان جلوی استانداری همچنان ادامه دارد و فرماندار اهواز و معاون عمرانی استانداری خوزستان با حضور در بین مردم وعده رفع مشکلات و توجه به خوزستان را دادند.  همچنین مقرر شد تا افرادی به نمایندگی از جمع برای دیدار حضوری با استاندار به سوی دفتر کار وی هدایت شوند.  حال باید دید سکوت مقامات دولت در رابطه با مشکلات خوزستان چه زمانی به پایان رسیده و عملا برای رفع مشکلات و نیازهای این استان پای کار خواهند آمد.

———————

عبدالکریم فرحانی  نماینده  مجلس خبرگان رهبری حکومت  از خوزستان:اعتراض مردم خوزستان حق است / ریز گردها و انتقال آب استان در حال مختل کردن زندگی مردم است/ رئیس جمهور به موضوع ورود کند

نماینده مردم  با بیان اینکه اعتراض به وضعیت موجود اعتراض حق مردم خوزستان است گفت:‌ هیچ امیدی به پرداخت خسارات ناشی از قطعی آب و برق در خوزستان نداریم.: این مشکلات و ضعف‌های موجود در خوزستان به دلیل بی تدبیری دولت تدبیر و امید است.

طی 10 روز گذشته با گستره عجیبی شاهد قطعی آب در 11 شهر استان بودیم و دولت پس از گذشت چند روز، از این پیشامد تازه یادش آمده است وزیر خود را به استان بفرستند.

 دولتی که تا کنون  اعتباری برای جبران خسارات سیل خوزستانی‌ها مشخص نکرده است هیچ امیدی به پرداخت خسارات ناشی از قطعی آب و برق در خوزستان نداریم.

* درخواست نمایندگان خبرگان در برگزاری جلسه با رییس جمهور عملی نشد

فرحانی از رئیس جمهور درخواست کرد: شخصاً به مسائل خوزستان ورود کند و برخورد جدی و حساب شده با مشکلات استان داشته باشد.

وی با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به استان خوزستان و درخواست نمایندگان خوزستانی مجلس خبرگان از شخص استاندار مبنی بر تنظیم جلسه با رئیس جمهور گفت: متاسفانه درخواست نمایندگان خبرگان عملی نشد و در جواب گفتند سفر رئیس جمهور پروژه‌محور است.

 فرحانی هدف از تشکیل جلسه علماء و نمایندگان مجلس خبرگان خوزستان با رئیس جمهور بررسی کارشناسی و علمی مسائل و مشکلات استان و شفاف کردن برخی امور با شخص رئیس جمهور عنوان کرد.

وی در خصوص تجمع روز گذشته مردم اهواز در اعتراض به مساله ریز گردها و قطعی مکرر آب و برق در شهرهای مختلف استان گفت: مردم حق دارند اعتراض کنند، اگر مردم استان‌های دیگر بودند اعتراضات بیشتر و بدتر بود اما خوزستانی‌ها مدارا و نجابت کردند.

*ریز گردها و انتقال آب استان به تدریج در حال منحل کردن زندگی مردم است

فرحانی با ابراز تاسف از مساله ریزگردها از اینکه چندین سال از این معضل می‌گذرد و دولت اعتباری را به آن اختصاص نمی‌دهد یادآور شد: مساله ریز گردها و انتقال آب استان به تدریج در حال منحل کردن زندگی مردم است آیا فریاد این معضلات به گوش دولت نمی‌رسد؟.

وی تاکید کرد: استان خوزستان سال‌هاست از معضلات عدیده‌ای همچون سهل‌انگاری مسؤولان و بی‌تدبیری مدیران رنج می‌برد که انتظار می‌رود دولت تحقیق ویژه‌ای در این رابطه کند.

این مدرس حوزه عنوان کرد: تا زمانی‌که برای حل مشکلات استان ستاد ویژه تشکیل نشود و نظر بزرگان و علماء در رابطه با تقویت زیر ساخت‌های خوزستان و اعتبارات تخصیص شده محقق نشود این مشکلات ادامه خواهد داشت.

 10 روز پیش اعلام کردم این مشکلات تکرار خواهد شد و همه شاهد بودید که دوباره تکرار شد و این یعنی نبود تشکیلات مشخص که مسائل استان را هدایت کند.فارس

 

اینرا هم بخوانید

چهار زندانی سیاسی به اتهام دست داشتن در آتش‌سوزی زندان اوین،مجموعا ۳۳ سال زندان محکوم شدند

در پی برگزاری آخرین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان آتش‌سوزی زندان اوین در مهر ماه …