فراخوان بازنشستگان تامین اجتماعی: ۷ اسفند تجمع در تهران

 ادامه اعتصاب و تجمعات کارگران فولاد و واحد صنعتی ام دی اف

بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی جهت پیگیری مطالباتشان و در ادامه اعتراضات گسترده خود برای  ساعت ده صبح روز دوشنبه ۷ اسفند به تجمع  مقابل سازمان برنامه و بودجه فراخوان داده اند. درمان رایگان و افزایش حقوق به بالای خط فقر سی میلیونی و تحصیل رایگان برای کودکان خواستهای اصلی بازنشستگان است. آنها همچنین به امنیتی کردن مبارزات اعتراض دارند. مطالبات بازنشستگان و اعتراض آنها علیه فقر و فساد موضوع اعتراض کل جامعه است. از خواستها و اعتراضات بازنشستگان وسیعا حمایت کنیم.

– روز گذشته پنجم اسفند اعتصاب و تجمع کارگران گروه ملی فولاد اهواز در اعتراض به تعلیق از کار و ممنوع الورود شدن تعدادی از همکاران خود و نیز اجرای ناقص طرح طبقه بندی مشاغل و خلف وعده های مدیریت فاسد شرکت تداوم یافت. در این روز کارگران با بستن درهای شرکت از ورود مدیران به شرکت و خروج محصول جلوگیری کردند. کارگران اعلام کرده اند که  تا وقتی از همکارانشان رفع تعلیق نشود و به خواستهایشان پاسخ داده نشود اعتصاب آنان ادامه خواهد داشت

امروز یکشنبه ششم اسفند کارگران واحد صنعتیMDF  هفت تپه در اعتراض به شرایط سخت معیشتی و کار خود و برای پیگیری مطالباتشان برای دومین روز متوالی تجمع کردند. این کارگران دراین روز  با درب بسته شرکت مواجه شدند. طاهر خانی مدیر شرکت برای عقب زدن کارگران دست به این اقدام زده و از ورود کارگران به شرکت ممانعت به عمل آورد. این موضوع بر خشم کارگران بیشتر دامن زده و اعتراض آنها ادامه دارد.

حزب کمونیست کارگری ایران

۶ اسفند ۱۴۰۲،  ۲۵  فوریه ۲۰۲۴

اینرا هم بخوانید

دادستان کل رژیم: پرونده قضایی برای «بانوان بی‌حجاب» تشکیل نمی‌شود

تسنیم نوشت:حجت‌الاسلام محمدکاظم  موحدی‌آزاد دادستان کل رژیم در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری خراسان …